دسته‌بندی نشده

گام نخست حضور در شبکه علمی کشور/۱۶ دانشگاه کشور به هم متصل شدند

شبکه علمیاگنا- رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه ظرف مدت دو سه هفته آینده، گام نخست حضور در شبکه علمی کشور اعلام می‌شود، گفت: امیدواریم با کمک وزارت علوم نتیجه کار به صورت ملموس در اختیار کاربران قرار گیرد.

 

به گزارش آژانس خبری دولت الکترونیک(اگنا) به نقل از خبرگزاری تسنیم، نصرالله جهانگرد با بیان اینکه این شبکه از نظر فنی مشکلی ندارد اظهار داشت: مساله این شبکه بیشتر مدیریت و سازماندهی بوده که با تصمیم‌های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، افق کار روشن شده است.

 

وی با اشاره به اینکه شبکه علمی از قبل در بین دانشگاه‌های کشور ایجاد شده بود، گفت: در حال حاضر ارتباط این شبکه در سطح تهران و دو استان دیگر برقرار شده است.

 

او با اشاره به گام نخست این طرح، ادامه داد: در این فاز، هم‌اکنون از نظر فنی اتصال ۱۴ دانشگاه در تهران و ۲ دانشگاه در دو استان انجام و به این ترتیب ۱۶ دانشگاه کشور به هم متصل شده‌اند.

 

شبکه علمی کشور، براساس تاکید مقام معظم رهبری در خصوص توسعه علمی و فناوری کشور به عنوان شبکه‌ای مستقل که از طریق فیبرنوری، کلیه دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی را به منظور تعامل علمی و به اشتراک‌گذاری دستاوردهای علمی و پژوهشی و استفاده بهینه و مشترک از امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری یکدیگر شکل گرفته است.

 

دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و مراکز علمی و پژوهشی دولتی و غیردولتی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مشترکان این شبکه هستند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا