دسته‌بندی نشده

گذری بر اهداف و برنامه‌هاي سازمان فناوري اطلاعات ايران در حوزه امنيت

سازمان فناوری اطلاعاتكليه وظايف حاكميتي وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمينه امنيت به سازمان فناوري اطلاعات ایران واگذار شده است.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، يكي از حوزه‌هاي فعاليت سازمان فناوري اطلاعات، راه‌اندازي نظام ملی مديريت امنیت اطلاعات در كشور اعلام شده است.

در اين بخش مهمترين اقدام شناسايي و شناسنامه‌دار كردن شركت‌هاي فعال در حوزه امنيت است كه در اين زمينه پنج شركت پروانه فعاليت از سازمان فناوري اطلاعات ايران دريافت كرده‌اند و به زودي تعداد ديگري نيز اين پروانه را دريافت خواهند كرد. همه دستگاه‌هاي دولتي موظف هستند تنها از اين شركت‌ها خدمات دريافت كنند.

اما مهمترين اقدام سازمان فناوري اطلاعات ايران در حوزه نظام امداد و پيشگیري در کشور ايجاد «مركز ماهر» دانسته شده است؛ وزارت ارتباطات به عنوان يك نهاد پيشگام ، اقدام به ايجاد گروه‌هاي cert در برخي از دستگاه‌ها كرده است و تاكنون از سوي مسوولان از شناسايي ۲۶ شركت كه توانايي ايجاد مراكزcert در كشور دارند خبر داده شده است.

همچنين درباره برنامه سازمان فناوري اطلاعات ايران در ساماندهي شركت‌هاي مرتبط با افتا ميتوان گفت كه يكی از اين اقدامات ساماندهي شركت‌هاي ارائه دهنده آنتي ويروس است كه اين كار باعث مي‌شود مردم با خيال راحت از اين محصولات استفاده كنند.

در اين راستا حمايت وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات از حوزه‌هايي نظير ايجاد آزمايشگاه‌هاي افتا كه جذابيت اقتصادي كمتري براي بخش خصوصي دارند يكي از اين اقدامات است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا