دسته‌بندی نشده

گروه نفوذگران ناشناس ناکام ماندند.

 

 

 

هفته گذشته گروه نفوذگران “ناشناس” (Anonymous) در حمله ای که علیه موسسه مطالعاتی و تحقیقاتی Stratfor کردند، مدعی شدند که علاوه بر مشخصات هزاران مشتری عادی این موسسه، موفق شده اند که به نام مشتریان بزرگ و پروژه های تحقیقاتی این مشتریان که موسسه Stratfor مسئول اجرای آنها بوده، دسترسی پیدا کنند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  موسسه Stratfor در موضوعات امنیت بین الملل تخصص داشته و در این زمینه تحقیقات و مطالعات گسترده ای انجام می دهد. مشتریان این موسسه، شرکت هایی نظیر Apple و نیروی هوایی آمریکا هستند.

بررسی های بیشتر درباره حمله گروه نفوذگران “ناشناس” و صدمات ناشی از آن نشان می دهد که این گروه فقط به مشخصات شخصی و اطلاعات کارت های اعتباری مشتریان عادی که بیشتر نشریات و مجلات موسسه Stratfor را خریداری کرده اند، دسترسی داشته و هیچ نفوذی به اطلاعات مهم و سازمانی Stratfor نشده است.

گروه نفوذگران “ناشناس” ضمن انتشار مشخصات کارت های اعتباری سرقت شده، اقدام به اهدای کمک های نقدی به موسسات خیریه بزرگ از این کارت ها کرده اند. اقدامی مانند شخصیت افسانه ای “رابین هود” که از ثروتمندان می دزدید و به مستضعفان کمک می کرد. البته تمام شرکت های صادر کننده کارت های اعتباری اعلام کرده اند که تمام کمک های نقدی غیر مجاز را به صاحبان کارت بازگردانده اند. جالب تر اینکه برخی از موسسات خیریه هم به دلیل نداشتن سیستم های کنترل و کشف مبادلات الکترونیکی جعلی، از سوی شرکت های صادر کننده کارت های اعتباری جریمه شده اند. آش نخورده و دهان سوخته !

گروه نفوذگران “ناشناس” هم که اکنون وضعیت را چندان مثبت و مطابق با ایده های اولیه خود نمی بینند. با انتشار اطلاعیه ای، کلاً منکر این حمله شده و مسئولیت انجام آن را به گردن یکی از اعضای قدیمی و فراری خود انداخته اند.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا