دسته‌بندی نشده

گزارشی از ۱۰ سالگی پیامک تصویری (MMS) در استرالیا

در ماه جاری اپراتور Telstraی استرالیا، دهمین سالگرد خدمات ارسال پیامک چندرسانه‌ای (MMS)، که با نام پیامک‌های تصویری و ویدیویی نیز شناخته می‌شود، را جشن می‌گیرد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, از زمانی که در اوت ۲۰۰۳، MMS در استرالیا در دسترس قرار گرفت، گسترش فناوری گوشی‌های هوشمند باعث شد مردم به استقبال ارسال پیامک‌های تصویری و ویدیویی بروند، به گونه‌ای که این خدمات رشدی نمایی داشته
است.
در سال ۲۰۰۳، تقریبا هر روز ۱۱ هزار MMS در شبکه‌ Telstra ارسال می‌شد. به تدریج و با ظهور رسانه‌های اجتماعی و گوشی‌های هوشمند این عدد به ۹۳ هزار در سال ۲۰۰۷ رسید.
امروز Telstra در یک روز عادی به بیش از یک میلیون و در جمعه‌ها که روز تجاری هفته است به بیش از ۵/۱ میلیون تصویر و ویدیو رسیدگی می‌کند.
در روز‌های آغازین این خدمات، کیفیت تصاویر ضبط شده در حد ۱/۰ مگاپیکسل بود؛ تصویرها و ویدیوهای ارسال شده از حد ۲۰ کیلوبایت فراتر نمی‌رفت؛ و هر پیامک چند دقیقه برای ارسال بر شبکه‌ GPRS زمان می‌برد.
امروزه، تلفن‌های دارای دوربین دیجیتال می‌توانند MMSهایی تا اندازه دو مگابایت را تقریبا آنی بر شبکه‌ LTE ارسال کنند.
اسکات مک‌گیبونی (Scott McGibbony)، مدیر بخش مصرف‌کنندگان تلفن همراه Telstra می‌گوید: پیامک‌های تصویر و ویدیو به استرالیایی‌ها برای به اشتراک گذاشتن بزرگ‌ترین اتفاقات زندگی‌شان، افتخارآفرین‌ترین موفقیت‌های‌شان و فعالیت‌های روزانه‌شان کمک کرده‌اند.
تقریبا از هفت سال پیش که رسانه‌های اجتماعی و گوشی‌های هوشمند وارد بازار شدند، Telstra به بیش از ۱/۱ ملیارد پیامک MMS رسیدگی کرده است.
هر روز، خانواده‌ها تصاویر تعطیلات‌شان، خریدارها تصاویر لباس‌هایی که شاید بخرند، و والدین با تصاویر نوزادهای‌شان صندوق‌های تلفن همراه‌ها را پر می‌کنند.
برخی از آمارهای جالب یک سال اخیر این اپراتور را در زیر مشاهده می‌کنید:
روز کریسمس: تقریبا سه میلیون پیامک MMS در روز کریسمس سال ۲۰۱۲ ارسال شد.
شب سال نو: بیش از ۵/۲ میلیون پیامک MMS در شب سال نوی ۲۰۱۲ ارسال شد.
روز ولنتابن: حدود ۴/۱ میلیون پیامک MMS در روز عشاق سال ۲۰۱۳ ارسال شد.
روز مادر: تقریبا ۴/۱ میلیون پیامک MMS در روز مادر ۲۰۱۳ ارسال شد.
کارناوال مسابقات تابستانی: جام ملبورن ۲۰۱۲ شاهد ارسال بیش از یکمیلیون پیامک MMS بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا