دسته‌بندی نشده

گوگل،اجرای خودکار برخی از محتواهای فلش را متوقف کرد

فلشاگنا- شرکت گوگل به منظور افزایش کارایی مرورگر از اول سپتامبر، اجرای خودکار برخی از محتواهای فلش را متوقف کرده است.

 

به گزارش آژانس خبری دولت الکترونیک (اگنا) به نقل از خبرگزاری ایسنا، شرکت گوگل اعلام کرده بود که به منظور افزایش کارایی مرورگر قصد دارد از اول سپتامبر، اجرای خودکار برخی از محتواهای فلش را متوقف کند.

 

فلش که از محصولات شرکت ادوب است همچنان به طور گسترده برای محتواهای چند رسانه ای استفاده می شود اما مسائل امنیتی و عملکردی موجود در این نرم افزار باعث شده است تا اکثر شرکتها از آن دوری کنند.

 

به اعتقاد تحلیلگران مسائل امنیتی زیادی وجود دارد که گوگل به آنها توجه نمی کند؛ آسیب پذیری های موجود در فلش یکی از رایج ترین راه هایی است که باعث گسترش بدافزار می شود و توقف استفاده از آن می تواند مخاطرات را تا حدی کاهش دهد.

 

بر اساس اطلاعات سایت مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای – ماهر – با وجود آنکه شرکت ادوب در سال های اخیر سعی کرده است تا با انتشار به روزرسانی های سریع و مرور کد، امنیت فلش را بهبود بخشد اما همچنان مهاجمان از ادوب به عنوان یک بردار حمله به صورت گسترده استفاده می کنند.

 

شرکت گوگل اعلام کرده بود که این تغییر از اول سپتامبر اجرایی می شود و این نرم افزار تنها با اجازه کاربران اجرا می شود در صورتیکه کاربران بخواهند به طور خودکار این نرم افزار اجرا شود باید در تنظیمات مرورگر اجرای خودکار پلاگین فلش را فعال کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا