دسته‌بندی نشده

گوگل روزی ۱۰ اختراع به‌ثبت می‌رساند

گوگل که معمولا برای ثبت اختراعات و حق امتیازها با شرکت‌های دیگر نبرد می‌کند و به دادگاه می‌رود، عنوان بزرگ‌ترین ثبت کننده حق امتیازها در جهان را به خود اختصاص داده است.

گوگل روزی 10 اختراع به‌ثبت می‌رساند
به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک، حدود یک دهه قبل که گوگل تازه فعالیت خود را آغاز کرده بود، تنها ۴ حق امتیاز را به نام خود به ثبت رساند.

اما نشریه Technology Review وابسته به دانشگاه MIT بر اساس اطلاعات منتشر شده از “مرکز ثبت اختراعات و علایم تجاری آمریکا” اعلام کرده است که شرکت گوگل تنها در سال جاری میلادی بیش از ۱۸۰۰ اختراع و حق امتیاز را به نام خود ثبت کرده است.

به گفته این مرکز، شرکت گوگل به طور میانگین روزانه ۱۰ اختراع و حق امتیاز را به نام خود به ثبت می‌رساند و با این اتفاق، رکورد همه شرکت‌ها و سازمان‌های جهانی را در این زمینه شکسته است.

این شرکت اینترنتی بیشترین حق امتیازهای خود را برای موتور جست‌وجوگر اینترنتی و سیستم‌عامل اندروید خود ثبت می‌کند.
با این وجود فناوری‌های متفاوتی از سوی گوگل ثبت می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به اتومبیل بدون سرنشین، بالن اینترنتی و عینک هوشمند اشاره کرد.

شرکت از سال ۲۰۰۷ به بعد در عرصه حق امتیاز و ثبت اختراعات جدید به موفقیت‌های قابل ملاحظه‌ای دست یافت و در همان زمان بود که “استیو جابز”(Steve Jobs) مدیرعامل شرکت اپل اعلام کرده بود که هر حق امتیاز و اختراعی که به گوشی هوشمند‌ آیفون مربوط شود را به ثبت می‌رساند و همین مسئله باعث شد که رقابتی تنگاتنگ بین اندروید گوگل و آیفون اپل صورت گیرد.

گفته می‌شود که تنها در حوزه گوشی‌های هوشمند تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار حق امتیاز ثبت شده است و به همین خاطر بسیار غیرممکن است که یک شرکت اقدامی تازه‌ای در حوزه تلفن‌های همراه انجام دهد و حق شرکت دیگر را ضایع نکرده باشد.

لازم به ذکر است که شرکت گوگل چند سال قبل با پرداخت ۱۲.۵ میلیارد دلار شرکت تولیدکننده تلفن‌های همراه موتورولا را خریداری کرد که کارشناسان از این واگذاری با عنوان “خرید بزرگ حق امتیازها توسط گوگل” یاد می‌کردند.
البته باید توجه داشت که حق امتیازهای موتورولا در حوزه گوشی‌های هوشمند چندان رقابتی نیست و باعث ارتقا فعالیت‌های گوگل در این زمینه نمی‌شود.

این طور که آمار و ارقام نشان می‌دهد، گوگل هم‌اکنون در هر روز کاری دست‌کم ۱۰ حق امتیاز را در زمینه‌های مختلف به ثبت می‌رساند و هنوز هیچ شرکتی نتوانسته است در این زمینه به پای گوگل برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا