دسته‌بندی نشده

گیتس دوباره مدیرعامل مایکروسافت شود

شرکت مایکروسافت ۲۰ سرمایه‌گذار اصلی دارد که از بین آن‌ها ۳ نفر اصرار دارند که پس از کناره‌گیری “استیو بالمر”(Steve Ballmer)، بار دیگر “بیل گیتس”(Bill Gates) به پست مدیرعاملی این شرکت برگردد.

اصرار سهامداران برای بازگشت "بیل گیتس" به مدیرعاملی مایکروسافت

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,این سرمایه‌گذاران که در مجموع صاحب ۵ درصد سهام مایکروسافت هستند اظهار داشتند که اگر “بیل گیتس” بار دیگر در پست مدیرعامل مایکروسافت فعالیت خود را آغاز کند، این شرکت محبوبیت از دست رفته‌اش را به‌دست می‌آورد.

مذاکرات سهام‌داران اصلی مایکروسافت برای انتخاب مدیرعامل جدید این شرکت پشت درهای بسته انجام می‌شود و هنوز به درستی مشخص نشده است که چه کسی قرار است جایگزین بالمر شود.

در حال حاضر “بیل گیتس” صاحب ۴.۵ درصد سهام مایکروسافت است و بر این اساس بزرگترین سهامدار شخصی این شرکت محسوب می‌شود.

سه سهامدار یاد شده بر این باورند که تا زمان حضور گیتس مایکروسافت موقعیت خود را به عنوان برترین تولیدکننده نرم‌افزار در جهان حفظ کرده بود و پس از او شرکت مایکروسافت رفته‌رفته محبوبیت خود را نزد کاربران جهانی از دست داد.

اگرچه گیتس بزرگترین سهامدار مایکروسافت محسوب می‌شود، طرح خودکاری را پیش‌بینی کرده است که به موجب آن سالانه ۸۰ میلیون سهام خود در این شرکت را واگذار می‌کند و بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که سهم او طی ۵ سال آینده از بقیه سهامداران کمتر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا