فیلم

۴۵۱ صرافی امضای دیجیتال می خواهند

سخنگوی کانون صرافان ایرانیان با اشاره به مراجعه ۴۵۱ شرکت صرافی برای دریافت گواهی نماد «توکن» گفت: تاکنون ۱۲۵صرافی و ۲۵۰ کاربر گواهی نماد (توکن) خود را تحویل گرفته‌اند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,مرتضی عزتی سامیان با بیان اینکه ۴۵۱ شرکت صرافی برای دریافت گواهی نماد توکن (امضای دیجیتال) مراجعه کرده‌اند، گفت: در مجموع ۸۵۰ مدیرعامل و کاربر ثبت‌نام‌ کرده و برای ۸۰۰ نفر گواهی (نماد) صادر شده است.
وی افزود: تا این لحظه ۱۲۵ صرافی و ۲۵۰ کاربر گواهی نماد (توکن) خود را تحویل گرفته و همچنین مدیران عامل این صرافی‌ها رمز عبور سنای دو را دریافت کرده‌اند.
سخنگوی کانون صرافان ایرانیان با بیان اینکه طبق بخشنامه بانک مرکزی همه صرافی‌ها ملزم به استفاده از سیستم سنای دو هستند، گفت: ۶۶۴ صرافی شرایط دریافت سنای ۲ و گواهی نماد (توکن) هستند که البته ازاین تعداد ۲۲ شرکت هنوز به عضویت کانون در نیامده‌اند و لذا برای دریافت سنای ۲ ملزم به عضویت در کانون صرافان است.
عزتی سامیان گفت: ۴۴ شرکت هم با آگهی تاسیس شرکت مراجعه کرده‌ که مراحل اولیه عضویت را گذارنده‌اند و با توجه به دستورالعمل جدید فعلا به آنها گواهی نماد (توکن) تعلق نمی‌گیرد.
وی در پاسخ به این سوال که ثبت‌نام از صرافی‌ها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، گفت: مهلت ثبت‌نام تا روز ۱۲ مهر ماه بود که با توجه به اینکه صرافان از سراسر کشور برای ثبت‌نام به کانون مراجعه می‌‌کنند، با بانک مرکزی در حال مذاکره هستیم و احتمالا ثبت‌نام و دریافت رمز عبور سنای ۲ و گواهی نماد (توکن) تا روز چهارشنبه تمدید می‌شود.
براساس این گزارش این اقدام در راستای بخشنامه بانک مرکزی است. هدف از اجرای این طرح، رصد فعالیت بازار و جلوگیری از پولشویی است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا