دسته‌بندی نشده

۵۰۰ شهر کشور زیر پوشش شبکه نسل چهارم تلفن همراه ایرانسل قرار می‌گیرند

شبکه خبری دولت الکترونیک – مدیرعامل شرکت ایرانسل با تأکید بر توسعه شبکه پهن باند همراه در کشور گفت: پوشش شبکه ۳G و ۴G تا پایان امسال در کشور به ۵۰۰ شهر افزایش می‎یابد.

علیرضا قلمبر دزفولی پیش از ظهر امروز در نشست رسانه‌ای به مناسبت بهره‌برداری رسمی از شبکه پهن باند همراه (۳G٫۴G) در استان همدان اظهار داشت: در شهریور سال گذشته پروانه نسل سوم و بالاتر را وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای شبکه تلفن همراه ایرانسل صادر کرد.

وی با اشاره به فعالیت ۵ هزار و ۶۰۰ شبکه نسل سوم و چهارم در کشور افزود: در ۱۱ ماهه گذشته ۴ هزار سایت نسل سوم در کشور نصب و راه‌اندازی شده است و همچنین یک‌هزار و ۶۰۰ سایت نسل چهار در کشور وجود دارد.

مدیرعامل شرکت ایرانسل تصریح کرد: اکنون سرویس تریجی ایرانسل در بیش از ۴۰۰ شهر و دهستان و بیش از ۵۶ مسیر جاده‌ای در کل کشور راه‌اندازی شده است و همچنین سرویس نسل چهارم ایرانسل نیز در بیش از ۷۷ شهر کشور در دسترس مشترکان قرار دارد.

وی گفت: ایرانسل ۲۲ میلیون کاربر حرفه‌ای اینترنت دارد و ۷٫۵ میلیون مشترک از پهن باند استفاده می‌کنند که حجم مصرف ماهانه دیتای شبکه ایرانسل به ۲۷۵ ترابایت رسیده است.

دزفولی با بیان اینکه ایرانسل پائین‌ترین تعرفه‌های اینترنت و بالاترین سرعت را به کاربران ارائه می‌دهد، بیان کرد: در ظرف یکسال اخیر یک میلیارد دلار در مصرف دیتای کشور سرمایه‌گذاری شده است و همچنین برای توسعه نسل دو، سه و چهار نیز ۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری انجام شده است.

وی از رشد ۴۵۰ درصدی مصرف دیتا بعد از بهره‌برداری در شهرهای زیر پوشش اینترنت پهن باند خبر ذلذ و افزود: پوشش شبکه ۳G و ۴G تا پایان امسال در کشور به ۵۰۰ شهر افزایش می‎یابد.

مدیرعامل شرکت ایرانسل عنوان کرد: به ازای هر ۱۰ درصد افزایش ضریب نفوذ پهن باند ۱٫۳۸ درصد در تولید ناخالص داخلی و ۲ درصد در نرخ اشتغال و ۱۳ درصد در بهره‌وری تولید شاهد افزایش خواهیم بود.

وی گفت: تاکنون این شرکت ۳۲۰ میلیارد تومان در استان همدان سرمایه‌گذاری کرده است که تا پایان امسال به ۳۶۰ میلیارد تومان می‎رسد.

وی عنوان کرد: همدان نوزدهمین استان کشور از نظر شاخص ITU در توسعۀ فناوری اطلاعات و ارتباطات است اما ضریب نفوذ اینترنت در استان همدان پایین‌تر از میانگین کشور است و البته ضریب نفوذ تلفن ثابت و همراه در استان همدان بالاتر از میانگین کشور برآورد شده است.

دزفولی با اشاره به پوشش ۸۵ درصد جمعیت استان همدان در شبکه ایرانسل اظهار داشت: ایرانسل در استان همدان ۲۹ شهر، ۴۶۶ روستا، یک‌هزار کیلومتر از جاده‌های فرعی و اصلی را با بیش از ۷۳۵ هزار مشترک زیر پوشش دارد.

وی افزود: ایرانسل در نظر دارد تا پایان امسال بیش از ۳۶ سایت G3 و G4 جدید برای پوشش شهرهای اصلی استان نصب کند تا علاوه بر همدان شهرهای ملایر و تویسرکان نیز زیر پوشش G4 قرار گیرند.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا