دسته‌بندی نشده

۱۰۰ هزار شغل در حوزه فاوا هدف‌گذاری شده است

شغلاگنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ۱۰۰ هزار شغل هدف گذاری شده است.

 

به گزارش آژانس خبری دولت الکترونیک(اگنا) به نقل از ایسنا، علی ربیعی در همایش استانداران سراسر کشور با موضوع اشتغال اظهار کرد: این دومین جلسه با استانداران در زمینه راهکارهای ایجاد اشتغال با توجه به مزیت استان‌ها بود.

 

وی گفت: دستور جلسه با استانداران در زمینه ایجاد اشتغال و راهکارهای رسیدن به آن براساس مزیت‌های استانی بود، تا به نوعی برنامه‌ریزی اشتغال در سطح استانی صورت بگیرد. در این جلسه استانداران کشور مسائل و موضوعات مربوط به تسهیلات بانکی و موانع تولید مطرح کردند.

 

ربیعی افزود: پروژه‌های نفت و گاز، فولاد و صنایع بزرگ در کشور وجود دارد اما امروز اشتغال ناشی از سرمایه‌گذاری و رشد سریع ایجاد نمی‌شود .

 

وی افزود: در این جلسه استانداران کشور مشکلات و مسائلی در مورد تسهیلات بانکی و موانع تولید مطرح کردند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که پنج مصوبه در شورای عالی اشتغال در نوبت دستور قرار دارد و در این جلسه راجع به تسهیلات بحث هایی صورت گرفت.

 

ربیعی گفت: راجع به طرح های آبرسانی ۲۰۰۰ میلیارد تومان از طریق چند بانک و ۱۰ هزار میلیارد تومان از طریق اوراق تجهیز و تأمین می شود.

 

وی با بیان اینکه تمرکز ما در شورای عالی اشتغال به حوزه کشاورزی است افزود: به ۱۱۰۰ واحد تولیدی با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه تسهیلاتی به منظور جهش پرداخت می شود.

 

وی ادامه داد: طرح صندوق خرد محلی- اجتماعی در جلسه امروز با استانداران مطرح شد و به هر صندوق ۱۰۰۰ میلیارد ریال اختصاص می یابد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ۶۰۰ صندوق خرد محلی در ۱۴ استان تشکیل می شود و همچنین برش صنفی و رسته ای برای این صندوق ها ایجاد خواهد شد.

 

ربیعی تصریح کرد: وام روستاییان مرزی از خراسان جنوبی با کارمزد صفر درصد شروع می شود.

 

وی تأکید کرد: اشتغال صرفاً با توسعه بنگاه های بزرگ ایجاد نمی شود و به توسعه محلی نیاز داریم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا