دسته‌بندی نشده

۲ میلیون دلار جایزه برای نفوذ به مرورگر Chrome

 

 

 

مرورگر Chromeشرکت Google اعلام کرد که دو میلیون دلار جایزه برای کشف و اثبات نقاط ضعف مهم در مرورگر Chrome در نظر گرفته که در دومین رقابت Pwnium بین نفوذ گران جهان، پرداخت خواهد شد.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، دومین دور رقابت Pwinium که توسط شرکت Google حمایت می شود، همزمان با کنفرانس امنیتی Hack In The Box در مهر ماه امسال در کشور مالزی برگزار خواهد شد.

همانند اولین دور این رقابت ها که در اسفند سال گذشته در کشور کانادا برگزار شد، نسخه جاری مرورگر Chrome زیر ذره بین محققان و کارشناسان امنیتی قرار خواهد گرفت تا مهمترین حفره های امنیتی و موثرترین راه های نفوذ به این مرور گر، شناسایی و آشکار شود.

معرفی واثبات هر نقطه ضعف ناشناخته و مهم در مرورگر Chrome می تواند تا ۶۰ هزار دلار جایزه برای کاشف آن داشته باشد. نحوه نفوذ به مرورگر Chrome، میزان جایزه را تعیین میکند . نقطعه ضعف می تواند کاملاً در مرورگر Chrome باشد و تنها با سوء استفاده از این نقطه ضعف به مرورگر نفوذ کرد. همچنین سوء استفاده از دو نقطعه ضعف در مرورگر Chrome و سیستم عامل Windows و یا تنها سوء استفاده از نقاط ضعف Windows که منجر به نفوذ به مرورگر Chrome شوند، جوایزی در رده های پایین تر را به همراه خواهد داشت .

امسال جمع جوایز پرداختی تا دو میلیون دلار در نظر گرفته شده است که در مقایسه با سال گذشته دو برابر شده است. البته سال گذشته شرکت Google بیش از ۱۲۰ هزار دلار جایزه پرداخت نکرد.

رقابت مشابه دیگری نیز بنام Pwn2Own وجود دارد که توسط شرکت Tipping Point وابسته به شرکت HP حمایت و برگزار می شود . امسال این رقابت فقط در زمبنه محصولات همراه (Mobile Devices) خواهد بود که در پایان شهریور ماه در کشور هلند برگزار خواهد شد.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا