دسته‌بندی نشده

حملات سایبری؛ یکی از پنج تهدید بزرگ برای جهان

حملات سایبری یکی از پنج تهدید بزرگی است که می تواند طی یکسال آینده، کره زمین را تحت تاثیر خود قرار دهد. این نتیجه تحقیق و آمار جمع آوری شده توسط همایش اقتصاد جهانی (World Economic Forum) است.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، نتایج به دست آمده حاصل مصاحبه با ۴۶۰ کارشناس از بخش های مختلف صنعت، دولت، آموزش و مردم عادی است.

۵۰ تهدید جهانی در پنج گروه (اقتصاد، محیط زیست، جغرافیا، جامعه و فناوری) مورد بررسی و نظرسنجی قرار گرفته است. حملات سایبری در مقام چهارم در بین پنج تهدید بزرگ جهانی که احتمال وقوع بیشتری طی یکسال آینده دارند، قرار گرفته است. کاهش شدید درآمد، به هم ریختن توان مالی کشورها، شدت گرفتن گرمای گلخانه ای، به ترتیب تهدیدهای بزرگ اول تا سوم جهان به شمار می آیند. بحران کمبود آب نیز بعد از حملات سایبری، در مقام پنجم قرار دارد.

در گزارش مشابهی که برای سال ۲۰۱۱ تهیه شده بود، بیشتر توجهات و نگرانی ها مربوط به مسائل اقتصادی و زیست محیطی می شد. درحالیکه در گزارش سال ۲۰۱۲، به غیر از تکرار نگرانی های اقتصادی، مسائل اجتماعی و ارتباطی، توجه مردم را به خود جلب کرده است.

در طول سال میلادی گذشته، شاهد حملات متعدد سایبری علیه برخی کشورها بودیم که توسط تعدادی از دولت های جهان حمایت می شدند. برای بهبود وضعیت فعلی و مقابله مناسب با حملات سایبری احتمالی، اطلاع از نقاط ضعف و میزان آسیب پذیری بخش های مختلف، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین برقراری ارتباط بین بخش ها و تبادل اطلاعات، می تواند کمک بزرگی برای واکنش سریع و مقابله یکپارچه و مناسب با تهدیدات سایبری باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا