دسته‌بندی نشده

مشکلاتی که چین به خاطر فیلم تبلیغاتی پیدا کرد.

این روزها دیگر بر کسی پوشيده نیست که کشور چین یکی از اصلی‎ترین مراکز حملات سایبری بر ضد دولتها، گروه‎های سیاسی، شرکت‎ها و اشخاص است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, شاید معروفترین این حملات، عملیاتی موسوم به Aurora باشد که اولین بار توسط شرکت McAfee از فعالیت‎های مخرب آن پرده برداشته شد. Aurora حمله پیچیده‎ای بود که در نیمه دوم سال ۲۰۰۹ به پشتوانه منابع گسترده، شرکت‎های بزرگی نظیر Google و Adobe را هدف قرار داد. اما هیچگاه دخالت مستقیم دولت چین در اینگونه حملات ثابت نشد و این دولت نیز مکرراً این اتهامات را رد کرده است.

به تازگی ارتش چین، فیلمی تبلیغاتی منتشر کرده است که در قسمتی کوتاه از آن، نرم‎افزاری نفوذگر نمایش داده می‎شود. در این فیلم، کاربر از طریق برنامه‎ای که ظاهری ساده دارد، شبکه هدف را از یک فهرست انتخاب کرده و پس از تعیین نشانی IP که حمله از آن صورت خواهد گرفت، حمله را به اجرا در می‎آورد.  هدف انتخاب شده در این فيلم، یک سایت متعلق به گروه Falun Gong است. فرقه‎ای اعتقادی که در سال ۱۹۹۹ از سوی دولت چین، شیطانی خوانده شد و تمامی فعالیت‎های آن غیرقانونی اعلام شد. همچنین IP استفاده شده نیز یک نشانی متعلق به دانشگاه آمریکایی آلاباما است.

به نظر می‎رسد این نرم‎افزار مخرب که نام آن در این فیلم نشان داده شده، توسط یکی از دانشگاه‎های وابسته به ارتش چین طراحی و تهیه شده است. این فیلم می‎تواند مدرکی مستند بر دخالت دولت چین در حمله به سایت‎های مخالفان خود باشد. حال باید منتظر ماند و دید که این بار دولت چین چه پاسخی برای قربانیان این حملات دارد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا