دسته‌بندی نشده

سیدابوالحسن فیروزآبادی به جدی ترین گزینه برای تصدی وزارت ارتباطات در دولت یازدهم تبدیل شد

سید ابوالحسن فیروزآبادی به جدی ترین گزینه تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت یازدهم تبدیل و پیش تر از سایر گزینه های مطرح مانند احمد معتمدی و محمود جراحی قرار گرفت.
 
IMG_20130727_140830.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,سید ابوالحسن فیروزآبادی به جدی ترین گزینه تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت یازدهم تبدیل و پیش تر از سایر گزینه های مطرح مانند احمد معتمدی و محمود جراحی قرار گرفت.

 
پیش از این، نام افرادی نظیر سید احمد معتمدی -وزیر ارتباطات دولت هشتم-، نصرالله جهانگرد -دبیر وقت شورایعالی اطلاع رسانی در دولت هشتم-، محمود جراحی -قائم مقام بنیاد-، فریدون قاسم زاده -مدیرعامل افرانت- و محمود واعظی -مدیرعامل اسبق شرکت مخابرات ایران- بعنوان گزینه های تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت دکتر حسن روحانی مطرح بودند که بنا بر اطلاعات رسیده به خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در حال حاضر نام دکتر سیدابوالحسن فیروزآبادی بعنوان گزینه نهایی برای معرفی به مجلس شورای اسلامی از سایر گزینه ها بیشتر به گوش می رسد و به نظر میرسد بعنوان گزینه نهایی مطرح خواهد شد.
 
ابوالحسن فیروزآبادی کیست؟
دکتر سیدابوالحسن فیروزآبادی در سال ۱۳۴۰ در خانواده علم و فقاهت دیده به جهان گشود. پدر وی مرحوم آیت ا… فیروزآبادی از اعاظم حوزه علمیه قم و در خاندان ایشان تالیفات مهمی در موضوعات فقهی ، اصولی و قرآنی وجود دارد.
 
سید ابوالحسن فیروزآبادی مدرک کارشناسی مهندس برق با گرایش مخابرات خود را در سال ۱۳۶۵ از دانشگاه علم و صنعت و مدرک کارشناسی ارشد برق با گرایش مخابرات را در ۱۳۷۰ از همین دانشگاه دریافت کرده و در مرحله دفاع از تز دکتری مدیریت استراتژیک خود در دانشگاه عالی دفاع ملی است.
وی همچنین دروس حوزه وی شامل ادبیات عرب، اصول فقه، فقه تا سطح و نیز دروس فلسفه را نزد اساتید بنام حوزه تلمذ کرده است و به زبانهای عربی و انگلیسی تسلط کامل دارد.
 
همچنین تدریس دروس تخصصی مخابرات و مدیریت، تالیف مقالات متعدد تخصصی در زمینه فن آوری اطلاعات و ارتباطات، راهنمایی و مشاوره تعدادی پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری در کارنامه فیروزآبادی وجود دارد.
 
سیدابوالحسن فیروزآبادی در سالهای ۱۳۵۹-۱۳۶۱ به فعالیت مطبوعاتی و روزنامه نگاری اشتغال داشته و مقالاتی در حوزه روابط بین الملل انتشار داده است.
 
وی همچنین در طول دوران خدمت خود عهده دار  مشاغل و سمت هایی بوده است که می توان به مدیرعاملی و نایب رئیسی هلدینگ مدیریت صنایع نوین تامین، ریاست هیات مدیره شرکت تامین تلکام (مجری پروژه اپراتور موبایل نسل سوم با نام تجاری رایتل)، ریاست هیات مدیره چندین شرکت بزرگ در زمینه صنایع الکترونیک و مخابرات، طراحی، اجرا و مدیریت پروژه‌های ICT در کشور به مدت ۲۵ سال، طراحی و اجرای دوره‌های آموزش رشته مخابرات و عضویت در هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران اشاره کرد.
 
پیش از این دو یادداشت با عنوان های “هویت متکثر مجازی” و “مولفه های فضای مجازی از نظر اندیشه اسلامی” به قلم فیروزآبادی در آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) منتشر شده بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا