دسته‌بندی نشده

۲۷۰ میلیون تومان صرف هوشمندسازی مدارس ابتدایی قم شد

رییس اداره فناوری اطلاعات و آمار اداره آموزش و پرورش استان قم گفت: تاکنون ۲۷۰ میلیون تومان برای هوشمندسازی مدارس استان قم به خصوص کلاس ششم ابتدایی هزینه شده است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, غلامحیسن احمدوند گفت: بیش از یکهزار کلاس مدارس ابتدایی استان قم با تخصیص اعتبارات استانی و ملی هوشمندسازی شده است.
وی افزود: از آغاز سال‌جاری تاکنون ۲۷۰ میلیون تومان برای اجرای این طرح در استان هزینه شده است که در کنار اعتبارات دولتی کمک‌های مردمی و خیرین نیز دریافت شده است.
احمدوند افزود: دو سوم کلاس‌های ابتدایی استان مجهز به امکانات رایانه شده است که اولویت اجرای طرح هوشمندسازی مدارس در خصوص پایه ششم ابتدایی و اول راهنمایی است که کتاب کار و فناوری در این مقطع تحصیلی تدریس می‌شود.
رییس اداره فناوری اطلاعات و آمار اداره آموزش و پرورش قم گفت: این طرح شامل مدارس دولتی می‌شود که علاوه بر تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دوره‌ای نیز برای آموزش مربیان و معلمان این پایه‌های برگزار می‌شود. احمدوند گفت: در راستای پرورش نیروی کار ماهر و آموزش بهتر به دانش‌آموزان، تمامی معلمان و مربیان کلاس‌های هوشمندسازی شده، طی دوره‌ای ۱۶ ساعته آموزش لازم را فرا می‌گیرند.
وی در خصوص تجهیزات این کلاس‌ها گفت: وسایل الکترونیکی از جمله لپ‌تاپ، دیتا پروژکتور و بیش از ۱۷۰ عنوان نرم‌افزار برای تجهیز کلاس‌های هوشمند در راستای طرح هوشمندسازی مدارس در اختیار کلاس‌های استان قرار گرفته است.
رییس اداره فناوری اطلاعات و آمار اداره آموزش و پرورش استان قم گفت: استفاده دانش‌آموزان از وسایل الکترونیکی شخصی خود از جمله لپ‌تاپ، تبلت و آی‌پد با نظارت و مجوز و هماهنگی مدیر و معلم مدارس بلامانع است تا از ایجاد مشکلات اخلاقی در مدارس جلوگیری شود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا