دسته‌بندی نشده

بودجه ۹۳ را بر اساس جبران عقب‌ماندگی بخش ICT تعریف می‌کنیم

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه گزارش وضع موجود از وضعیت ICT کشور از وجود اختلاف فاحش با اهداف کمی و کیفی برنامه پنجم توسعه حکایت دارد، گفت: بودجه سال ۹۳ را بر اساس جبران عقب‌ماندگی فناوری اطلاعات و ارتباطات تعریف می‌کنیم.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,در خبری که سایت شرکت مخابرات ایران منتشر کرده آمده است: “برات قنبری” با اشاره به گذشت دو سال از برنامه پنج ساله پنجم توسعه و عقب‌ماندگی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات از اهداف تعریف شده در این سند بالادستی، اظهار داشت: در حال بررسی وضع موجود و تبدیل سیاست‌ها به پروژه‌های اجرایی هستیم تا برای بودجه سال ۹۳ با برنامه‌ریزی مشخص بتوانیم عقب‌ماندگی این بخش را جبران کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: هم‌اکنون در حال تبدیل اسناد برنامه پنجم توسعه به سیاست‌ها و پروژه‌های اجرایی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم که در این زمینه گزارش وضعیت موجود از بعد کمی و کیفی و سرمایه‌گذاری تا ۱۵ آذرماه تدوین و به وزیر ارتباطات ارایه می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس این گزارش، وزارت ارتباطات می‌تواند در بودجه سال ۹۳ درخواست خود را برای جبران عقب‌ماندگی‌های این بخش به دولت اعلام کند.

قنبری با تاکید بر تقویت زیربناهای ارتباطی برای رسیدن به اهداف توسعه‌ای کشور ادامه داد: برای مثال قرار بود تا پایان سال دوم برنامه پنجم ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل به ۵۰۰ گیگابایت در ثانیه برسد که هم‌اکنون این ظرفیت به ۸۰ گیگابایت هم نرسیده است؛ بر این اساس تقویت زیربناهای ارتباطی، تقویت رابطه شرکت‌های مخابراتی با شرکت‌های اینترنتی و تعامل با شرکت مخابرات ایران برای جلوگیری از آسیب این بخش در دستور کار قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا