دسته‌بندی نشده

ارائه خدمات موبایل سلامت به خانواده‎ی صنعت نفت توسط “رایتل”

با امضای تفام‎ نامه‎ی همکاری بین اپراتور سوم تلفن همراه (رایتل) و سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت، امکانات موبایل سلامت به خانواده‎ی صنعت نفت ارائه می‎شود.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,با امضای این تفاهم نامه‎ی همکاری بین مهندس صدری مدیرعامل رایتل و دکتر کیان مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت، از این پس امکانات موبایل سلامت توسط اپراتور سوم تلفم همراه در کشورمان به خانواده صنعت نفت ارائه می‎شود.

 مهندس صدری مدیرعامل رایتل در تشریح این نحوه‎ی همکاری بین سازمانی، گفت: در فاز اول این همکاری، تله مدیسین یا درمان از راه دور را در دستور کار داریم و بیماران تحت پوشش این قرارداد می‎توانند با بهره بردن از امکانات ۳G با پزشکان ارتباط برقرار کرده و به سرعت در پروسه‎ی درمان قرار گیرند.

 وی در تشریح بیشتر این طرح ضمن اشاره به استفاده‎ی سازمان طرف قرارداد از پهنای باند رایتل برای انتقال دیتا، گفت: به عنوان مثال از زمانی که بیمار در آمبولانس قرار می‎گیرد، اطلاعات برای پزشک در مقصد ارسال می‎شود و در نهایت پیش از رسیدن بیمار به مقصد، اطلاعات در اختیار پزشک قرار گرفته، تا وی در کوتاهترین زمان ممکن بهترین پروسه‎ی درمانی را در نظر گیرد.

 صدری در پاسخ به سوال خبرنگار سیتنا مبنی بر نحوه‎ی ارائه‎ی خدمات توسط رایتل در نقاطی مانند جاده‎ها که در حال حاضر تحت پوشش این اپراتور نیست، گفت: رایزنی‎هایی با دو اپراتور دیگر تلفن همراه در کشور صورت گرفته تا رایتل در صورت نیاز بتواند از پوشش جاده‎ای این اپراتورها استفاده کند.

 

به گزارش سیتنا، محمدجواد کیان، مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت نیز در این مراسم، گفت: استفاده از موبایل در حوزه سلامت مبحث جدیدی است که به تازگی در دنیا مطرح شده است.

 وی گفت:‌ ما برنامه‌ریزی‌های مختلفی برای ارتقای سلامت داریم و در حال حاضر وزارت نفت به حدود ۸۰۰ هزار نفر خدمات سلامت ارائه می‎دهد.

 کیان با بیان این‌که اکنون یکی از بخش‌های مهم حوزه‎ی سلامت مرتبط با سلامت الکترونیک است، اظهار کرد:‌ در حال حاضر برای ارائه‎ی خدمات پزشکی از راه دور ۲۶ مرکز در کشور داریم که اکنون با امضای این تفاهم نامه می‎توان خدمات مختلفی را در این مراکز مورد استفاده قرار داد.

 اضافه می‎شود؛ ارائه‎ی خدمات پهنای باند به عنوان پشتیبان اینترنت سازمان، ارائه‎ی خدمات سلامت روی سیم‎کارت، ارائه‎ی سرویس مشترک سلامت در آمبولانس‎های سازمان و راه اندازی پایلوت طرح به صورت مشترک در همایش مدیریت بحران و نمایشگاه الکامپ، ارائه‎ی خدمات PREMIUM CHARGING در رایتل و استفاده از سرشماری‎های رایتل برای مرکز تماس سازمان، ارتباط مراکز TELEMEDICINE با دفاتر مرکزی رایتل و امکان استفاده از خدمات آموزش همراه از جمله محورهای اصلی این تفاهم نامه بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا