فیلم

رکورد صادرات فناوری اطلاعات در کره جنوبی

صادرات بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی به رکورد جدیدی افزایش یافت.

  

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  وزارت بازرگانی، صنایع و انرژی کره جنوبی اعلام کرد که در ماه اکتبر سال جاری میلادی صادرات فناوری اطلاعات و ارتباطات این کشور به دلیل افزایش خوب تقاضا برای تراشه‌های تولید داخل و همچنین تلفن‌های همراه هوشمند رشد بالایی داشته و به رکورد جدیدی دست یافت.

 بر این اساس در ماه اکتبر سال جاری میلادی صادرات فناوری اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی با رشد ۱۱٫۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۶ میلیارد و ۲۳۰ میلیون دلار رسید.

 بر اساس اعلام وزارت بازرگانی، سنایع و انرژی کره جنوبی، رکورد قبلی صادرات فناوری اطلاعات و ارتباطات این کشور متعلق به ماه می سال جاری و برابر با ۱۵ میلیارد و ۱۵۰ میلیون دلار بود.

 با توجه به واردات کره جنوبی در این بخش، مازاد تجاری هشت میلیارد و ۴۷۰ میلیون دلاری برای این کشور در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات به ثبت رسیده است که افزایش سالانه ۱۹٫۷ درصدی نشان می‌دهد.

 به گزارش خبرگزاری شینهوا، در همین حال گفته شده است که در ۱۰ ماهه نخست سال جاری میلادی صادرات فناوری اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی برابر با ۱۴۱ میلیارد و ۱۱۰ میلیون دلار بوده است که رشد ۱۰٫۶ درصدی نشان می‌دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا