دسته‌بندی نشده

تشکیل تیم امداد سایبری در کردستان

مدیرکل دفتر فناوری و اطلاعات استانداری از تشکیل تیم امدادی سایبری به منظور تسریع در مقابله با هرگونه مشکل و نارسایی در شبکه رایانه‌ای در این استان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,  خشایار صدری، مدیرکل دفتر فناوری و اطلاعات استانداری کردستان گفت: تیم امداد و نجات (سرت) سایبری با همکاری دستگاه‌های متولی به منظور کنترل و نظارت بر شبکه رایانه‌ای و اطلاع‌رسانی استان راه‌اندازی می‌شود.
وی تسریع در مقابله با هرگونه مشکل و نارسایی در شبکه رایانه‌ای را از جمله اهداف تشکیل این طرح عنوان کرد و افزود: بر این اساس این تیم با به کارگیری کارشناسان و متخصصان فناوری و اطلاعات در سطح استان در صورت بروز هر گونه مشکل و اشکلات در شبکه سراسری سایبری است در کوتاه‌ترین زمان ممکن وارد عمل شده و نسبت به رفع نواقص و اشکلات اقدام می‌کنند.
مدیرکل دفتر فناوری و اطلاعات استانداری کردستان بررسی وضعیت شبکه رایانه‌ای در این مراکز، رفع مشکلات احتمالی نظیر قطعی و کاهش و تضعیف ضریب ارتباطی در شبکه فناوری و اطلاعات استان و برخی دیگر از خدمات فنی و مهندسی از اهم وظایف تعریف شده برای این تیم
برشمرد.
این مقام مسوول گفت: کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی در زمینه تقویت مباحث فناوری و اطلاعات برای دستگاه‌های اجرایی استان از سوی دفتر فناوری و اطلاعات استانداری برگزار می‌شود.
صدری گفت: در این طرح تمامی ادارات، سازمان‌ها و نهادهای دولتی، بانک‌ها و سایر مراکز حساس در سطح استان زیر پوشش فعالیت‌های این تیم قرار گرفته و در صورت لزوم به این مراکز خدمات رسانی
می‌شود.
وی گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی پدافند غیرعامل و نیز دوره‌های ارتقا سطح دانش علمی ‌و عملی کارکنان بخش آی‌تی دستگاه‌های اجرایی از جمله برنامه‌های آموزشی دفتر فناوری و اطلاعات استانداری است که طبق برنامه زمانبندی شده در طول سال اجرا می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا