دسته‌بندی نشده

در فیس‌بوک هم می‌توان ارشاد کرد و هم گمراه

علی جنتی در حاشیه مراسم بزرگداشت نلسون ماندلا در جمع خبرنگاران درپاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ای برای مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن لازم است، گفت: بحث فرهنگ عمومی که مطرح شده بخشی از مقابله با تهاجم فرهنگی است.
وزیر ارشاد: در فیس‌بوک هم می‌توان ارشاد کرد و هم گمراه
به گزارش ایتنا از ایرنا وی ادامه داد: تحمیل استحاله‌های فرهنگی، تغییر نمادهایی که مشاهده می شود، تاثیرات خارجی بر زبان فارسی، هجمه های ضداخلاقی ماهواره‌ها و حتی اینترنت بخش های دیگری از جنگ نرم است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ایجاد مصونیت فرهنگی و فکری در جامعه را یکی از راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی دانست و افزود: می‌توان با واکسیناسیون کردن فرهنگی از سنین پایین و حتی از دوران حضور کودکان در مهدهای کودک، مانع بمباران هجمه‌های دشمن از بیرون شد و اثرگذاری آن را از میان برد.

در شبکه‌های اجتماعی هم می‌توان ارشاد کرد هم می‌توان گمراه کرد
جنتی درباه فیس بوک نیز اظهارداشت: فیس بوک شبکه اجتماعی محسوب می‌شود که می‌شود در آن ارتباط مفیدی را برقرار کرد اما در عین حال دام‌ها و زیان‌های زیادی را نیز دارد.

وی افزود: اگر امروز نگاه کنید برخی از روابط که هم اکنون در شبکه‌های اجتماعی حاکم می‌باشد نامناسب است و تاثیرات منفی دارد.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی، شبکه‌های اجتماعی همانند فیس بوک را همانند یک تلفن دانست و گفت: همه چیز می‌توان در آن گفت؛ هم می‌توان حرف‌های خوب و هم می‌توان حرف‌های نامناسب زد؛ هم می‌شود ارشاد کرد و هم می‌توان گمراه کرد زیرا یک وسیله ارتباطی است.

جنتی مطالب عنوان شده از سوی وی درباره فیس بوک را مورد اشاره قرار داد و گفت: آن صحبت‌ها عقیده شخصی خودم درباره این شبکه اجتماعی بوده است.

وی ادامه داد: اما از لحاظ قانون ما تابع قوانین کشور هستیم و در این باره کمیته مصادیق مجرمانه که ما عضو آن هستیم، تصمیم گیری می‌نماید.
 

 

 
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا