دسته‌بندی نشده

رئیس سازمان تنظیم مقررات، از تدوین سند راهبردی و نقشه راه عملیاتی رگولاتوری خبر داد

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از تدوین سند راهبردی و نقشه راه عملیاتی رگولاتوری در ابعاد مختلف حاکمیتی، حقوقی، اجتماعی، اقتصادی و فنی خبر داد.

 

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک،  دکتر علی‌ اصغر عمیدیان با اشاره به نقش ICT در حوزه اقتصادی و سهم ۲ درصدی در تولید ناخالص ملی (GDP)، گفت: نهادهای تنظیم‌کننده مقررات در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات با مسائلی چون تحولات سریع تکنولوژی و گذار به شبکه‌های نسل جدید، بهبود کیفیت خدمات و توسعه سرویسهای جدید مبتنی بر web، ایجاد نظام جدید قیمت‌گذاری و تعرفه‌بندی سرویس‎ها، تعیین مکانیسم‌های مناسب جهت مشارکت بیشتر بخش خصوصی، برقراری توازن در مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی و امنیت مواجه هستند که ضرورت داشتن سند راهبردی را دوچندان می‌کند.

 

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: این سند با توجه به اسناد بالادستی، وظایف و ماموریتهای پیش‌بینی شده در اساسنامه رگولاتوری و برای پاسخگوئی به فضای دینامیک حاکم بر حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تدوین می‌شود.

 

وی با اشاره به نقش محوری ICT در توسعه کشور تصریح کرد: در دوره جدید کاری رگولاتوری، مباحث حقوق شهروندی در کنار حقوق حاکمیت (زنده‌ کردن حاکمیت و اعمال مقررات) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. سند راهبردی به سوالاتی مانند اینکه، برای تحقق این دیدگاههای جدید سازمان چه کارهائی باید انجام دهد؟ چه بازنگری‌هائی در سیاستهای صدور پروانه و نظارت باید انجام شود؟ چارچوبهای یک نظارت بر خط و یکپارچه چیست؟ پاسخ می‌دهد.

 

عمیدیان نحوه تعامل با سایر نهادهای سیاستگذار در حوزه ICT مانند شورای عالی فضای مجازی، مدیریت منابع انسانی، تحلیل مدلهای تجاری کسب و کار برای ارائه خدمات با کیفیت از سوی اپراتورها را از موضوعات دیگری عنوان کرد که در سند راهبردی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا