دسته‌بندی نشده

صنعت گیم با بودجه اندک توان پاسخگویی به نیاز مخاطب را نخواهد داشت

صنعت گیم با بودجه اندک توان پاسخگویی به نیاز مخاطب را نخواهد داشت

مدیرعامل شرکت پردیس رایانه مهر با بیان اینکه حمایت از نخبگان در حوزه گیم به تولید بازی‌های استاندارد و در سطح بین‌المللی منجر می‌شود، گفت: کشورهای غربی همواره با ایجاد شرایط به ظاهر مساعد جذب ایده‌های جذاب را از طریق در اختیارگیری نخبگان دیگر کشورها دنبال می‌کنند.

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک از خبرآنلاین و به نقل از معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، «مسعود غفوری» به ضرورت ایجاد بازار مناسب برای ارایه بازی‌های رایانه‌ای اشاره کرد و افزود: تربیت و حفظ نیروی متخصص در عرصه گیم با ایجاد چرخه اقتصادی مناسب و تجاری‌سازی این بخش امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: تولید کنندگان ایرانی گیم برای خلق اثر مناسب نیازمند حمایت نهادهای مسوول و آماده‌سازی امکانات برای تولید و عرضه هستند.

تولید کننده بازی رایانه‌ای «شبگرد» همچنین تصویب قانون در جهت حمایت از تولید کنندگان و برطرف شدن مساله بیمه بازی‌سازان را ضروری خواند و توضیح داد: برای تداوم توفیق حاصل شده در حوزه بازی‌های رایانه‌ای و امکان عرضه تولیدات داخلی در بازارهای بین‌المللی باید حمایت از ظرفیت‌های گیم در دستور کار مسوولان قرار گیرد.

غفوری اختصاص منابع و اعتبار کافی برای ایجاد بالندگی در عرصه بازی‌های رایانه‌ای را ضروری دانست و گفت: با بودجه اندکی که در اختبار بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای قرار می‌گیرد امکان حمایت و پاسخگویی به نیاز بازی‌سازان و تولید آثار مناسب به هیچ عنوان نیست.

مدیرعامل شرکت پردیس رایانه مهر، اختصاص بودجه و منابع در حوزه گیم را در سال‌های اخیر ناچیر عنوان کرد و افزود: اگر علاقه‌مند به پیشرفت و اثر گذاری در این حوزه هستیم می‌بایست در آن سرمایه گذاری و توجه لازم صورت گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا