دسته‌بندی نشده

مصرف داده در تلفن‌های همراه دو برابر شده است

مصرف داده در تلفن‌های همراه دو برابر شده است

بنا به گزارش نیویورک‌ تایمز در سال گذشته میلادی مصرف داده‌ها در تلفن‌های همراه دو برابر شده است.
این گزارش حاکی از آن است که متوسط مصرف ماهیانه داده هر کاربر موبایل در سال گذشته برابر با ۱٫۲ گیگابایت بوده است در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۲ برابر با ۶۹۰ مگابایت بوده است.

ه گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک  یکی از نکات موثر در این پیشرفت را می‌توان ایستاتر شدن شبکه بی‌سیم ۴G دانست که با سرعت خود موجب راحت‌تر شدن دانلود فایل‌های حجیم‌تر با موبایل‌ها شده است و به‌راحتی امکاناتی مانند استریم ویدیو را ممکن ساخته است.

دیگر نکته بارز موثر در بالا رفتن مصرف استفاده از دیتا پکیج‌های موبایل بالا رفتن حجم نرم‌افزارهاست.

در این میان شرکت‌هایی مانند اپل اجازه نمی‌دهند تا گوشی ‌آنها در صورت عدم اتصال به شبکه وای فای اقدام به دانلود فایل‌های بزرگ‌تر از ۵۰ تا ۱۰۰ مگابایتی کند ولی این محدودیت حجم درباره نرم‌افزارهای مورد استفاده در گوشی صدق نمی‌کند.

نکته جالب اینجاست که برای مثال در ایالات‌متحده اپراتورهای اصلی تلفن همراه در طول چند سال گذشته پکیج‌های مخابراتی خود را از نامحدود به محدود تبدیل کرده‌اند تا بیشترین درآمد ممکن را از کاربران خود به‌دست بیاورند ولی حتی این موضوع نیز در کنترل رشد مصرف داده‌ها روی شبکه موبایل موثر نبوده است و پیش‌بینی می‌شود که در پایان سال ۲۰۱۵ میلادی دیتای مورد مصرف در شبکه‌های موبایل به ۳ گیگابایت متوسط ماهانه برای هر دستگاه برسد
 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا