دسته‌بندی نشده

سهم سیستم عامل کروم از بازار رایانه‏‌های شخصی در حال افزایش است

سهم سیستم عامل کروم از بازار رایانه‏‌های شخصی در حال افزایش است

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک از همکاران سیستم و به نقل از وب‏‌سایت itworld، برآوردهای شرکت ان پی دی (NPD) در آمریکا نشان می‌‏دهد سهم رایانه‌‏های کروم‏بوک گوگل در بازار رایانه‏‌های شخصی آمریکا به ۲۰ درصد رسیده است. 

این رقم در سال پیش از آن یعنی در ۲۰۱۲ تقریباً صفر بود، اما به یکباره با رشدی انفجارگونه به ۲۰ درصد رسیده است. این در حالی است که سهم نوت‏بوک‏‌های تحت ویندوز و مک در سطح ثابت و بی‏‌تغییری مانده است.

برآوردهای این شرکت نشان داده است که در سال ۲۰۱۳ در مجموع ۴. ۱۴ میلیون رایانه دسکتاپی، نوت‏بوک و تبلت در این کشور به فروش رفته است.

نوت‏بوک‏‌های کروم‏بوک که تحت سیستم عامل کروم گوگل کار می‌‏کنند، بیشتر برای انجام فعالیت‏‌های تحت پردازش ابری مفید هستند. 

افزایش فروش این نوت‏بوک‏‌ها نشان می‌‏دهد کسب و کار‌ها بیش از پیش به وب و راهکارهای تحت وب روی آورده‏‌اند. گفته می‌‏شود افزایش استفاده از این نوت‏بوک‏‌های ارزان قیمت و تحت‏‌ وب می‌‏تواند به رشد بازدهی کسب و کار‌ها کمک کند.

برآوردهای ان پی دی نشان می‌‏دهد افزایش ۲۰ درصدی فروش نوت‏بوک‌‏های کروم‏بوک سهم زیادی در رشد ۲۹ درصدی بازار نوت‏بوک‏‌ها در این کشور داشته است. 
پژوهشگران معتقدند نوت‏بوک‌‏های تحت ویندوز تقریباً هیچ سهمی در رونق گرفتن این بازار نداشته‌‏اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا