دسته‌بندی نشده

آغاز طرح آمارگیری استفاده خانوارها و افراد از ICT

 

 

fava-2

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيکمجری نظام پایش شاخص های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور خبر داد: آغاز طرح آمارگیری استفاده خانوارها و افراد از ICT از ۲۱ دی ماه به منظور ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی ایران در ارزیابی های مجامع بین المللی حوزه فاوا، طرح آمارگیری تخصصی استفاده خانوارها و افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات از ۲۱ دی ماه سال جاری آغاز می شود.
 
امیر حسین محب علی رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی فناوری اطلاعات و مجری نظام پایش شاخص های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، در گفت و گو با خبرگزاری ایستنا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این طرح توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران به نمایندگی وزارت ارتباطات، با همکاری مرکز آمار ایران و اداره آمار و اطلاعات اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) بمدت ۲۰ روز در سراسر کشور آغاز و نتایج آن در دو برش استانی و کشوری در اردیبهشت سال ۹۳ اعلام می شود.
 
وی افزود: این طرح در چارچوب اجرای نظام پایش شاخص های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و ظرفیت سازی فنی در خصوص ارتقای جایگاه ایران در ارزیابی های مجامع بین المللی حوزه فاوا عملیاتی می شود.

مجری نظام پایش شاخص های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور با بیان این مطلب که برای اجرای این طرح هفت فاز عملیاتی تعریف شده گفت: طراحی، آموزش آمارگیران، عملیات میدانی و اجرا و داده آماری، ویرایش موضوعی، استخراج جداول اولیه (بی وزن)، استخراج جداول نهایی (با وزن)، اخذ تاییدیه تیم راهبری نظیر ITU از جمله فازهای تعریف شده در این حوزه است.
 
وی با اشاره مبانی قانونی اجرای این طرح خاطرنشان کرد: طرح آمارگیری استفاده خانوارها و افراد از ICT براساس تبصره ۳ ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم توسعه، با مدیریت سازمان فناوری اطلاعات ایران بعنوان هماهنگ کننده ملی حوزه شاخص های فاوا در کشور، طی قراردادی توسط مرکز آمار ایران اجرا می شود.

امیر حسین محب علی در خصوص اهداف اجرای این طرح تصریح کرد: با اجرای طرح مذکور، کشور نسبت به تهیه پاسخ پرسش های نهادهای بین المللی در این زمینه بموقع و جامع پاسخگو بوده و تخمین هایی که نهادهای بین المللی برای وضعیت عملکردی ایران به جهت عدم ارسال اطلاعات برآورد می کرده اند را تصحیح تا از تضییع و افت جایگاه کشور در رتبه بندی های بین المللی فاوا جلوگیری شود.
 
وی ادامه داد:‌ نتایج دقیق این آمارها در حوزه دستیابی و استفاده خانوارها افراد از فاوا در کسب و کار، منجر به دقت و بهبود کیفیت تصمیم گیری و سیاستگذاری حوزه فاوا در کشور خواهد شد.

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی فناوری اطلاعات با اشاره به ارائه تعریف جدید کاربر اینترنت از سوی ITU تصریح کرد: براساس تعریف جدید اتحادیه جهانی ارتباطات، کاربر اینترنت کسی است که در طول ۳ ماه گذشته با هر فناوری ارتباطی به شبکه اینترنت متصل بوده است .

وی تاکید کرد: این زمان در تعاریف قبلی 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا