دسته‌بندی نشده

چند درصد ایرانی‌ها هنوز با دایل آپ به اینترنت متصل می‌شوند؟!

interanetمروری بر آمارهای مربوط به ضریب نفوذ اینترنت گویای آن است که همچنان دایال آپ سومین روش ایرانیان برای اتصال به اینترنت است و ضریب نفوذی حدود ۹٫۲۳ درصد دارد.

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک، اگرچه مدتی است از نظر بسیاری دایال آپ به خاطره‌ها پیوسته اما نگاهی به آمار ضریب نفوذ این شیوه اتصال گویای آن است که هنوز استان‌های مختلف از این شیوه بهره‌ می‌برند و در این میان هر چه ضریب نفوذ اینترنت در استانی بالاتر باشد میزان استفاده از دایال آپ هم در آن افزایش پیدا می‌کند.

براین اساس در شش ماهه اول سال جاری ضریب نفوذ این روش در استان اصفهان ۱۳٫۹۱، تهران و البرز ۱۳٫۷۴ و یزد ۱۲٫۶۳ درصد بوده و به ترتیب این استان‌ها بالاترین میزان ضریب نفوذ دایال آپ را داشته‌اند.

استان‌های مازندران با ۱۲٫۴۴ و سمنان با ضریب نفوذ ۱۲٫۰۸ درصدی و قم با ۱۱٫۰۲ درصد نیز در رده‌های چهارم تا ششم این جدول قرار دارند و پس از آن‌ها استان‌های فارس دیگر استانی است که با ۱۰٫۳۱ درصد ضریب نفوذ دایال آپ آن بالای ۱۰ درصد است.

اما به غیر از این هشت استان، ضریب نفوذ اینترنت دایال آپ در سایر استان‌های کشور به ۱۰ درصد هم نمی‌رسد.

بوشهر با ۹٫۳۱، مرکزی با ۹٫۱۱، قزوین ۸٫۸۴، زنجان ۸٫۴۷، آذربایجان شرقی ۸٫۲۹، خوزستان ۸٫۱۶ دیگر استان‌هایی هستند که در رده‌های بعدی جدول ضریب نفوذ دایال آپ قرار می‌گیرند.

همچنین استان همدان ۷٫۴۳ درصد و چهار محال و بختیاری ۷٫۱۴ و گیلان ۷٫۲ درصد ضریب نفوذ اینترنت دایال آپ دارند و پس از آن‌ها هرمزگان ۶٫۹۹ خراسان رضوی ۶٫۹۳، اردبیل ۶٫۸۷، گلستان ۶٫۸۶ ،کردستان ۶٫۷۵، کرمانشاه ۶٫۲۸ و خراسان جنوبی ۶٫۲۷ درصد ضریب نفوذ دارند.

استان‌های کرمان با ۵٫۹، کهگیلویه و بویراحمد با ۵٫۷۲، ایلام با ۵٫۴۹، آذربایجان غربی با ۵٫۳۷ در رده‌های بعدی جدول قرار دارند.

همچنین استان‌های سیستان و بلوچستان با ۲٫۶۴، خراسان شمالی با ۳٫۸۳ و لرستان با ۴٫۶۵ درصد به ترتیب استان‌هایی هستند که کمترین ضریب نفوذ اینترنت دایال آپ را دارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا