دسته‌بندی نشده

سهم ویندوز ۸ بالاخره بیشتر از ۱۰ درصد شد

سهم ویندوز ۸ بالاخره بیشتر از ۱۰ درصد شد

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی Net Applications، دو نسخه جدید از سیستم‌عامل رایانه‌ای مایکروسافت که در مجموع با نام Windows ۸. x شناخته می‌شوند، طی ماه دسامبر از سال ۲۰۱۳ میلادی در مجموع صاحب بیش از ۱۰ درصد بازار جهانی رایانه‌ها بوده‌اند.

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک از همکاران سیستم و به نقل از وب‌سایت techcrunch از این گزارش، تا پایان سال ۲۰۱۳ میلادی سهم ویندوز ۸ از بازار رایانه‌ها ۸۹. ۶ درصد و سهم ویندوز ۱. ۸ هم ۶۰. ۳ درصد از این بازار بوده است تا روی‌هم رفته ۴۹. ۱۰ درصد بازار جهانی رایانه‌های شخصی را در دست بگیرند.

در آخرین ماه از سال گذشته سیستم‌عامل ویندوز ۷ توانست سهم خود را از بازار جهانی رایانه‌های شخصی ۸۸. ۰ درصد افزایش دهد و در مقابل سهم سیستم عامل ویندوز XP هم به کمتر از ۳۰ درصد رسید.

در این ماه از سهم ویندوز XP در بازار جهانی ۲۴. ۲ درصد کاسته شد تا این نسخه از سیستم‌عامل رایانه‌ای مایکروسافت صاحب ۹۸. ۲۸ درصد شود.

در حالی که سهم سیستم‌عامل Windows ۸. x با خواسته مایکروسافت اندکی افزایش یافته است، با نزدیک شدن به زمان بازنشستگی ویندوز XP شرکت‌ها و سازمان‌ها تمایل بیشتری به سازگاری با ویندوز ۷ نشان می‌دهند.

سهم ویندوز ۸ در ماه دسامبر نسبت به ماه قبل از آن ۲۳. ۰ درصد افزایش یافت و با وجود اینکه به‌روزرسانی سیستم‌عامل یاد شده به نسخه ۱. ۸ رایگان بود، این رشد به میزان کم صورت گرفت. 
دو نسخه جدید سیستم‌عامل مایکروسافت روی‌هم رفته ۹۶. ۰ درصد در دسامبر ۲۰۱۳ رشد کردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا