دسته‌بندی نشده

ایرباس، اینترنت ماهواری ای می سازد

ایرباسبه گزارش آژانس خبری دولت الکترونیک(اگنا) به نقل از ایسنا، گروه ایرباس اروپا قصد دارد برای شرکت خصوصی‌ای که مالکیت آن را در اختیار دارد، ۹۰۰ ماهواره را طراحی و تولید کند تا با کمک آنها امکان دسترسی میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را به اینترنت ماهواره‌ای با سرعت بالا فراهم آورد.

 

چندی پیش اعلام شد که تا سال ۲۰۱۸، در حدود ۷۰۰ ماهواره که هر یک وزنی کمتر از ۱۵۰ کیلوگرم دارند وارد مدار زمین خواهند‌ شد و ۲۰۰ ماهواره دیگر به عنوان ماهواره‌های یدکی در انتظار زمان جایگزینی خواهند‌ ماند.

 

به گفته ویلر – بنیانگذار شرکت OneWeb و مدیر اجرایی پروژه – این پروژه که بخشی از بودجه آن توسط گروه ویرجین ریچارد برنسون و بخش دیگر آن توسط شرکت سازنده تراشه‌های رایانه‌ای کالکام تامین شده‌ است، هزینه‌ای بین یک و نیم تا دو میلیارد دلار خواهد‌ داشت.

 

بخش دفاعی و فضایی ایرباس ساخت ۱۰ ماهواره اول را در مجتمع خود در تولوس فرانسه به عهده گرفته‌ است و پس از آن، تولید ماهواره‌ها به منطقه‌ای نامشخص در آمریکا انتقال خواهد‌ یافت.

 

بر اساس اطلاعات سایت شرکت ارتباطات زیرساخت، تعدادی از ماهواره‌های این شرکت توسط شرکت فضایی برنسون ویرجین گلکتیک که در زمینه پرتاب راکت‌های ماهواره‌ای کوچک و کم‌هزینه و فضاپیماهای مسافرتی فعالیت می‌کند به مدار زمین پرتاب خواهند‌ شد.

 

شرکت آمریکایی اسپیس‌ایکس نیز در حال بررسی پروژه اینترنت ماهواره‌ای جهانی است که بودجه یک میلیارد دلاری آن توسط شرکت‌های گوگل و فیدلیتی تامین خواهد‌ شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا