Sample Category 2

دبیر شورای عالی فضای مجازی در وزارت ارتباطات معارفه می‌شود

دبیراگنا- بعد از اختلاف نظرهای فراوان میان وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی در دوره‌ قبلی فعالیت این شورا اکنون قرار است دبیر شورای عالی فضای مجازی در سالن وزارت ارتباطات معارفه شود.

 

به گزارش آژانس خبری دولت الکترونیک(اگنا) به نقل از خبرگزاری تسنیم، چهارشنبه هفته گذشته بعد از حکم مقام معظم رهبری برای معرفی اعضای حقیقی و حقوقی دور جدید شورای عالی فضای مجازی، اولین جلسه دور دوم این شورا با حضور اعضای منصوبه برگزار شد.

 

در نخستین جلسه از این دور، سید ابوالحسن فیروزآبادی به‌عنوان دبیر این شورا و رئیس مرکز ملی فضای مجازی انتخاب و از تلاش‌های محمد حسن انتظاری به‌عنوان دبیر قبلی قدردانی شد.

 

فیروزآبادی قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

 

قرار است فردا (آخرین روز شهریور ماه)، مراسم معارفه‌ای برای وی در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات با حضور وزیر ارتباطات برگزار شود.

 

در حالی که این اولین بار است دبیر شورا و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در وزارت ارتباطات معارفه می‌شود، تنها دلیل مسئولان برگزاری این مراسم ظرفیت بیشتر سالن شهید قندی به‌نسبت سالن مرکز ملی فضای مجازی است.

 

نکته جالب توجه اینکه دبیر سابق شورای عالی فضای مجازی در سالن همایش‌های مرکز ملی فضای مجازی هم معارفه رسمی نشد و وزیر ارتباطات برای رسمیت بخشیدن به فعالیت‌های مرکز تحقیقات مخابرات ایران، رئیس مرکز تحقیقات را در حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی معارفه کرد و تنها به ذکر این نکته که محمد حسن انتظاری از این پس دبیر شورای عالی فضای مجازی است، بسنده کرد.

 

چنین تغییر چشم‌گیری در برگزاری مراسم معارفه رئیس مرکز ملی فضای مجازی می‌تواند نویدبخش تعاملات آینده دولت با این نهاد حاکمیتی باشد.

 

از آن جهت که فیروزآبادی نیز با توجه به سمت‌هایش فردی دولتی به حساب می‌آید و اکنون بر صندلی دبیری این شورای حاکمیتی تکیه زده، تحقق چنین احتمالی قوت می‌گیرد.

 

ضمن اینکه فیروزآبادی پیش از استقرار کابینه دولت یازدهم یکی از گزینه‌های احتمالی تصدی پست وزارت ارتباطات بود و به‌عنوان یکی از رقبای محمود واعظی برای تکیه زدن بر کرسی وزیری مطرح می‌شد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا