Sample Category 2

توسعه و گسترش ظرفیت‌های اینترنتی از مهم‌ترین محورهای اقتصاد مقاومتی

جهانگرداگنا- رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اینکه با ابلاغی که از سوی رهبر معظم انقلاب شده، پیاده‌سازی شبکه ملی اطلاعات در دستور کار است، گفت: توسعه و گسترش ظرفیت‌های اینترنتی از مهم‌ترین محورهای اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش آژانس خبری دولت الکترونیک(اگنا)به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از تسنیم، نصر‌الله جهانگرد درآیین افتتاح نخستین و بزرگ‌ترین مرکز داده علوم اسلامی در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در قم، به تاکیدات مقام معظم رهبری بر ایجاد مراکز فضای مجازی در برنامه ششم توسعه اشاره کرد و اظهارداشت: محور سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به توسعه این مراکز داده در کشور تاکید دارد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: در چرخه تولید محتوا در فضای ارتباطات، مراکز داده مثل مخازنی هستند که داده‌ها را منتشر می‌کنند و بدون این مراکز امکان بازنشر اطلاعات غیرممکن است.

معاون وزیر ارتباطات تامین زیرساخت‌ها و بسترهای ارتباظی در فضای مجازی را موثر در تبلیغ و ترویج معارف دینی دانست و گفت: تسهیل در ارائه خدمات به مردم یکی از مهم‌ترین دستاوردهای استفاده از فضای مجازی است که توسعه آن در جامعه اسلامی نقش مهمی در کسب موفقیت‌ها دارد.

جهانگرد خاطرنشان کرد: استان قم با ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند نقش پرنگ‌تری در تولید محتوای معارف دینی در فضای مجازی ایفا کند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا