دسته‌بندی نشده

سیستم نشان‌دهنده محل پارک خودرو در معابر شهری رونمایی شد

جای پارکاگنا- شرکت بوش از سیستم نشان‌دهنده محل پارک خودرو در معابر شهری رونمایی کرد.

به گزارش آژانس خبری دولت الکترونیک(اگنا) به نقل از ایسنا، مسئولان شرکت بوش در مورد مشخصات این سیستم اظهارکردند: حسگرهای نصب شده در فضا‌های پارک موجود در معابر شهری در طول یک بازه زمانی مشخص چند بار از وضعیت پارک خودرو در محل مورد نظر اطلاعات تهیه می‌کنند و در صورتی که فضای پارک اشغال شده و یا خالی باشد، اطلاعات به صورت بی‌سیم به سرور مرکزی ارسال می‌شود.

هریک از حسگرهای این سامانه تقریبا اندازه یک دیسک نوری قطر و حدود سه سانتیمتر نیز ارتفاع دارند و انرژی آنها از طریق باتری تامین می‌شود.

مسئولان شرکت بوش در مورد عملکرد هوشمندانه این سیستم افزودند: سیستم دسترسی هوشمند به فضای پارک طوری طراحی شده که رانندگان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات از اینترنت یا برنامه‌های کاربردی تلفن‌همراه استفاده کنند.

حسگرهای تشخیص محل پارک به حدی کم‌مصرف هستند که با یک ‌بار تعویض باتری تا هفت سال کار خواهند کرد، همچنین اپراتور پارکینگ می‌تواند برای تشخیص میزان شارژ باقی‌مانده باتری‌ها در هرزمانی از سیستم استفاده کند.

این سیستم همچنین قادر است تا اطلاعات اضافی مثل اندازه فضای پارک یا امکانات برای معلولان را نیز در اختیار رانندگان قرار دهد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا