دسته‌بندی نشده

ویندوز ۱۰ با پردازنده های اینتل سازگاری بهتری دارد

ویندوز 10اگنا- با اینکه ویندوز ۱۰ متعلق به مایکروسافت است، اما این سیستم عامل «بسیار خوب» تنها دست آورد خود مایکروسافت نیست و افزون بر کاربران شرکت کننده در برنامه ویندوز اینسایدر، کمپانی‌های بزرگ دیگری نظیر اینتل، در ساخت چنین سیستم عامل «بسیار خوبی» نقش کلیدی داشته‌اند. از مدت‌ها قبل می‌دانیم که مایکروسافت در ساخت ویندوز ۱۰ همکاری تنگاتنگی با شرکت‌های سازنده سخت افزار داشته است اما اکنون اینتل از نقش پررنگ خود در «عالی» بودن ویندوز ۱۰ می‌گوید.

 

در بیانیه‌ و اینفوگرافیکی که روز جاری منتشر شده، اینتل نقش خود در بهبود ویندوز ۱۰ را شرح داده و از چگونگی بهبود برخی از قابلیت‌های این سیستم عامل با پردازنده‌های Skylake گفته است. برای نمونه Cortana یا دستیار صوتی دیجیتال مایکروسافت به طور ویژه‌ای برای پردازنده‌های Skylake اینتل بهینه سازی گردیده است.

 

«اینتل و مایکروسافت الگوریتم‌های تشخیص فرامین صوتی کلیدی نظیر ‘Hey Cortana’ را طراحی کرده‌اند که توسط پردازنده دو هسته‌ای سیگنال‌های دیجیتال در پردازنده‌های Skylake پشتیبانی می‌شود. این پردازنده به صورت مستقل از پردازنده اصلی منتظر فرامین صوتی می‌ماند که به کاهش مصرف انرژی می‌انجامد»

 

Cortana تنها قابلیت ویندوز ۱۰ نیست که اینتل در توسعه آن نقش داشته و این کمپانی در توسعه و بهبود مرورگر Edge نیز نقش داشته است. به گفته اینتل، بکارگیری فناوری Intel Speed Shift با افزایش چشمگیر سرعت پاسخ دهی همراه است. همچنین قابلیت‌های دیگری نظیر رابط برنامه نویسی SIMD. js نیز به منظور بهبود کارایی این مرورگر به خدمت گرفته شده است.

فارغ از نفش پر رنگ و یا کم رنگ شرکت‌های مختلف در خوب بودن ویندوز ۱۰، همکاری نزدیک مایکروسافت با سازندگان سخت افزار برای بهبود کارایی و رفع سریع‌تر مشکلاتی نظیر ناسازگاری‌ها، بسیار نوید بخش است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا