Sample Category 2

فراخوان طرح موتورجستجوی بومی فعال ماند

جویشگراگنا- با موافقت اعضای شورای راهبردی فراخوان طرح موتورجستجوی بومی فعال ماند.

به گزارش اآژانس خبری دولت الکترونیک(اگنا) به نقل از ایتنا، سازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد: هفدهمین نشست شورای راهبری جویشگر بومی با موضوع «بررسی و اظهارنظر درباره موتور جستجوی یوز، مروری بر گزارش پارسی‌جو و ارائه گزارش درباره پیشرفت طرح» با حضور رئیس و اعضای این شورا در سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد.

در این نشست، علیرضا یاری دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی، با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت جویشگرهای «یوز» و «پارسی‌جو»، وضعیت پروژه‌های این طرح، وضعیت پروژه‌های مدیریت طرح، پروژه‌های پایان یافته در طرح، فعالیت‌های مهم انجام شده، فعالیت‌های مهم در دست اجرا و مشکلات و موانع در مدیریت طرح را تشریح و آماری از شرکت‌کنندگان مرحله دوم فراخوان نخست مشارکت در جویشگر بومی ارائه کرد.

در هفدمین شورای راهبردی طرح موتور جستجوی بومی، ارزیابی فراخوان طرح، اعتبار ویژه پژوهشی (پژوهانه) و نحوه دریافت پیشنهادها مورد بررسی قرار گرفت و اعضا نظر خود را در این‌باره بیان کردند که در نهایت مقرر شد در چارچوب دستورالعمل‌های موجود در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، موضوعات مربوطه انجام شود.

در این نشست نیز پروژه‌های پیشنهادی پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات، تحت عناوین «آینده‌نگاری و تهیه ره‌نگاشت فناوری جویشگر بومی»، «امکان‌سنجی و طراحی زیرساخت رتبه‌بندی و پایش خدمات وب در کشور (مشابه الکسا و ComScore)»، «تدوین ضوابط و مقررات موتورهای جستجو»، «توسعه شبکه تصویری برای فارس نت»، «تدوین برنامه اجرایی پروژه‌های مرتبط با فناوری بیومتری در جویشگر بومی» و امکان‌سنجی و طراحی سکوی اعتماد طرح جویشگر بومی مطرح شد.

همچنین با موافقت اعضا همچنان فراخوان طرح موتورجستجوی بومی فعال ماند تا نسبت به دریافت پیشنهادهای رسیده اقدام شود.

تمام اطلاعات مربوط به طرح جویشگر بومی در پایگاه اینترنتی این طرح به نشانی http://www.didras.ir برای علاقه‌مندان قابل دسترس است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا