دسته‌بندی نشده

مهمترین تغییرات و قابلیت های جدید ویندوز ۱۰

ویندوزاگنا- همانطور که می‌دانید، پس از عرضه نسخه نهایی ویندوز ۱۰، کار بر روی این سیستم عامل جدید ادامه دارد و هر چند وقت یک بار شاهد ارائه بیلد آزمایشی جدیدی هستیم، در تازه‌ترین آن‌ها، روز گذشته بیلد ۱۰۵۵۸ ویندوز ۱۰ به صورت غیر رسمی در فضای اینترنت منتشر شد. این بیلد با تغییرات و برخی قابلیت‌های جدید همراه است که در ادامه به معرفی تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم.

یکی از مهترین تغییرات در این بیلد به کلیدی‌ترین قابلیت این سیستم عامل یعنی استارت منو مربوط می‌شود. استارت منو یکبار دیگر بهبود یافته و در کنار قابلیت نمایش توضیحات اپلیکیشن‌ها، منو‌ها نیز بهبود یافته‌اند و با افزودن برخی گزینه‌ها، تعامل با آن آسان‌تر شده است. همچنین گزینه Resize یا تغییر اندازه کاشی‌ها با سایزهای قابل انتخاب بیشتری همراه است. با قابلیت جدید نمایش توضیحات اپلیکیشن‌ها در قالب کاشی‌های زنده، اکنون بدون اجرای خود اپلیکیشن‌ها می‌توان بیشتر با آن‌ها آشنا شد، برای نمونه می‌توان به سرعت و بدون نیاز به اجرای اپلیکیشن Mail متوجه قابلیت بکارگیری آن با هر دو سرویس جیمیل و اوت لوک شد.

به صورت کلی منوهای استارت منو بیشتر و کاربردی‌تر شده‌اند و استفاده از استارت منو بر روی دستگاه های مجهز به نمایشگر لمسی بهبود یافته است.

در بیلد ۱۰۵۵۸ اپلیکیشن جدیدی به نام Phone گنجانده شده که به نظر می‌رسید یک گام در راستای بهبود قابلیت‌های ارتباطی و تماس باشد. Phone هنوز قابل استفاده نیست اما در آینده نزدیک امکان تماس از طریق اسکایپ را نیز فراهم می‌کند.

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید این بیلد به مرورگر Edge مربوط می‌شود که اکنون امکان پیش نمایش تب‌ها بدون نیز به سویچ به آن‌ها را فراهم می‌کند.

مایکروسافت در این بیلد بازهم آیکون‌های ویندوز ۱۰ را بروزرسانی و بسیاری از آن‌ها را تغییر داده است.

احتمالاً در این بیلد تغییرات و بهبودهای دیگری نیز وجود دارد که سرانجام همگی در کنار قابلیت‌ها و تغییرات بیشتری، در قالب یک بروزرسانی برای تمامی کاربران ویندوز ۱۰ عرضه می‌شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا