دسته‌بندی نشده

چرا Nexus های جدید از فناوری شارژ بدون سیم استفاده نمی کنند؟

نکسوساگنا- یکی از مهم ترین دلیل های محبوبیت بسیار بالای تلفن همراه Nexus 5 که در سال ۲۰۱۳ عرضه شد، استفاده از فناوری هایی بود که در آن زمان هنوز به فناوری های استانداردی تبدیل نشده بود. فناوری هایی نظیر OIS و همچنین شارژ بدون سیم فناوری هایی بودند که در آن تلفن همراه به کار رفته بودند. البته عدم حضور برخی از این فناوری ها در تلفن های همراه Nexus جدید قدمی رو به عقب به شمار می رفت که حال دلیل آن مشخص شده است.

Hiroshi Lockheimer نائب رئیس بخش مهندسی اندروید عنوان کرد، از آنجایی که شارژ محصولات با استفاده از درگاه microUSB بسیار کند بود، بنابراین استفاده از فناوری شارژ بدون سیم به عنوان جایگزینی برای آن مطرح شد. حال با ورود فناوری USB Type-C و سرعت بسیار بالای آن در شارژ کردن محصولات مختلف، بار دیگر استفاده از فناوری شارژ بدون سیم دلیل منطقی ندارد از این رو با حذف آن، علاوه بر وزن کمتر تلفن های همراه ضخامت آن نیز باریک تر خواهد شد.

البته باید گفت توان شارژرهای Nexus تنها ۱۵ وات است در حالی که شرکت Oppo موفق شده است توسط درگاه های microUSB 2.0 به شارژرهای ۲۵ واتی دست یابد، بنابراین عدم پشتیبانی درگاه های microUSB از شارژرهای با توان بالا دلیلی منطقی نخواهد بود. علاوه بر آن با وجود آن که سرعت فناوری شارژ بدون سیم نسبت به نمونه های با سیم کم تر است، اما سرعت شارژ این فناوری نسبت به سرعت شارژ تلفن های همراه Nexus 4 و Nexus 5 بالاتر است.

از سوی دیگر تلفن همراه Galaxy S6 نیز که یک میلیمتر از تلفن همراه Nexus 5X باریک تر است از دو استاندارد مختلف شارژ بدون سیم پشتیبانی می کند، البته درست است که باتری آن ۱۵۰ mAh کمتر از تلفن همراه جدید گوگل است اما شرکت سامسونگ می توانست به راحتی با افزایش ضخامت تلفن همراه خود به اندازه ۱ میلیمتر، این کاهش حجم را برطرف کند. بنابراین عدم استفاده از فناوری شارژ بدون سیم به دلیل کاهش ضخامت تلفن همراه نیز دلیلی منطقی نخواهد بود. علاوه بر آن تلفن همراه Galaxy S6 edge+ نیز از تلفن همراه Nexus 6P باریک تر است، اما تفاوت در ضخامت آن ها کمتر و تفاوت در حجم باتری آن ها بیشتر است.

البته به راستی استفاده از درگاه USB Type-C برای بسیاری از کاربران راحت تر است، اما دلایل مطرح شده از سوی شرکت گوگل برای عدم استفاده از فناوری شارژ بدون سیم به هیچ عنوان قانع کننده نیست.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا