Sample Category 2

لزوم گسترش فرهنگ بانکداری الکترونیک در سطح کشور

بانکداری الکترونیکاگنا- وزیر ارتباطات : پست بانک ایران، بانک تخصصی حوزه ICT و بانک توسعه روستائی است که توانسته با ارائه خدمات خرده‌ بانکداری در این مناطق و در راستای حمایت از کسب و‌کارهای کوچک و متوسط و تولیدات ملی در زمینه اشتغال‌زائی و محرومیت‌زدائی گام‌های مؤثری بردارد.

 

به گزارش آژانس خبری دولت الکترونیک(اگنا) به نقل از ایسنا،  محمود واعظی در همایش ملی روز روستا با اشاره به عدم توجیه اقتصادی حضور سایر بانک‌ها در مناطق روستائی و کم برخوردار جهت ارائه خدمات بانکی و پوشش‌ بیش از ۳۰درصدی این مناطق توسط پست بانک ایران اظهار کرد: ارائه خدمات پولی و بانکی توسط ۱۴هزار باجه و دفتر نمایندگی بانکی، ایجاد بیش از ۸۰ هزار شغل از طریق اعطای تسهیلات، افتتاح بیش از ۷ میلیون حساب پس‌انداز روستائی، پرداخت بیش از ۱۱ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه روستائی و پرداخت یارانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار روستائی خدمتی است که این بانک در راستای برنامه‌های دولت و توسعه عدالت اجتماعی انجام می‌دهد.

 

واعظی در ادامه با اشاره به لزوم گسترش فرهنگ بانکداری الکترونیک در سطح کشور عنوان‌کرد: خوشبختانه پست بانک ایران با استفاده از ظرفیت‌های موجود و با نصب و بهره‌برداری بیش از ۶۱ هزار دستگاه خودپرداز (ATM)، پایانه فروش (POS) و پایانه شعب (PINPAD) در سطح روستاهای کشور توانسته است خدمات شایسته‌ای را به هموطنان روستائی ارائه کند.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت در تلاش است تا امکانات روستائیان نیز همانند شهرنشین‌ها شود گفت: خدمت به روستائیان از افتخارات دولت یازدهم است.

 

همایش ملی روز روستا به مناسبت پانزدهم مهرماه روز ملی روستا و با رویکرد تبیین نقش روستاها در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی طی روزهای سیزدهم و چهاردهم مهرماه سال جاری در محل سالن اجلاس سران تهران برگزار می‌شود. همچنین نمایشگاهی از توانمندی‌های روستاها در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران با عنوان “روستا کانون تولید و ارزش‌آفرینی” برپا شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا