شهرداری و شهر هوشمند

شهردار تهران: شهرهوشمند راه حل عمومی برای موفقیت مدیریت شهری است

اگنا– شهردار تهران با بیان اینکه تحولات فناوری اداره شهرها را تحت تأثیر قرار داده، گفت: شهرهوشمند یک راه حل عمومی برای مدیریت شهری برای دستیابی به شهری پایدار است.

به گزارشاگنا ، محمدعلی نجفی روز سه شنبه در سومین کنفرانس ملی شهر سایبری که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد، افزود: در شهر هوشمند مسائل خاص شهر با توجه به ویژگی ها و ظرفیت های موجود، در نظر گرفته می شود. 
وی با اشاره به ضرورت شناخت آسیب ها و چالش های پایتخت، اظهار کرد: باید متناسب با مشکلات تهران به دنبال راه حل های بومی باشیم. 
شهردار تهران خاطرنشان کرد: مدیریت یکپارچه شهری یکی از الزامات دستیابی به شهر هوشمند است زیرا بسیاری از فعالیت های شهر هوشمند نیازمند زیرساخت و اقدامات کلیدی است که بدون تحقق مدیریت یکپارچه شهری نمی توان به آن دست یافت. 
نجفی با اشاره به اینکه این مساله در مورد حل مشکل آلودگی هوا و ترافیک شهر تهران نیز صادق است، گفت: چنانچه در زلزله هفته گذشته شاهد ایجاد آشفتگی در ساعات اولیه بروز این واقعه بودیم. 
شهردار تهران با تأکید بر ضرورت مشارکت شهروندان در اداره شهر تصریح کرد: شهر هوشمند آثار طلایی برای شهروندان و مدیریت شهری دارد، زیرا تحقق شهر هوشمند منجر به تسریع انجام کارها و شفافیت فعالیت ها می شود. 
وی شفافیت را ابزار اصلی شهر هوشمند دانست و گفت: شهر هوشمند بستر حرکت به سمت شهر شفاف و شیشه ای را فراهم می کند. 
شهردار تهران با بیان اینکه شهر هوشمند یکی از قطعات مهم پازل رسیدن به عدالت اجتماعی و نظام بدور از فساد است، اظهار کرد: دستیابی به شهر هوشمند موجب بهبود کیفیت زندگی شهروندان، شفافیت و حرکت به سمت برنامه عملیاتی برای مدیریت شهری موثر می شود. 
وی با اشاره به بخشنامه صادره برای اصلاح ساختار شهرداری تهران، ابراز امیدواری کرد که ساختار شهرداری پایتخت متناسب با شرایط روز جامعه به روز رسانی شود. 
نجفی افزود: ساختار شهرداری تهران کهنه و فرسوده است که تناسبی با فناوری روز هم ندارد، البته نمی توان در یک دوره زمانی کوتاه مدت نسبت به رفع آن اقدام کرد زیرا در برابر تغییرات مقاومت های زیادی وجود دارد. 
وی با اشاره به زلزله هفته گذشته شهر تهران، گفت: در این حادثه، مردم و مسئولان به دلیل عدم تاب آوری شهر، اضطراب زیادی را تجربه کردند. 
شهردار تهران با اشاره به بی قوارگی شهر تهران تأکید کرد: هدر رفت میلیاردها دلار سرمایه ملی و وقت مردم در ترافیک، مصرف زیاد انرژی و منابع حیات از جمله موضوعاتی است که باید راه حل های فوری برای آن اندیشیده شود. 
آیین آغاز بکار سومین کنفرانس شهر سایبری امروز – سه شنبه – با حضور جمعی از مسئولان در تالار الغدیر دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد. 

 

 

منبع:ایرنا 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا