فناوری اطلاعات

استفاده صحیح باتری لپ تاپ , آیا لپ تاپ همیشه باید به برق متصل باشد؟

 زمانی که در منزل یا اداره هستید، باید لپ تاپ خود را  به برق وصل کنید و از باتری آن استفاده نکنید؟ چه چیزی برای باتری لپ تاپ بهتر است؟ این یک سوال دشوار است و توصیه های متناقض زیادی وجود دارد. در این مطلب راجع به استفاده صحیح باتری لپ تاپ برای شما خواهیم گفت و به شما میگوییم که آیا لپ تاپ همیشه باید به برق متصل باشد؟ یا خیر! با نت نوشت همراه باشید.

استفاده صحیح باتری لپ تاپ

قبل از هر چیز استفاده صحیح باتری لپ تاپ مهم این است که مبانی چگونگی استفاده از باتری لیتیوم یون (Li-ion) و لیتیوم پلیمر (LiPo) را در دستگاه های مدرن درک کنید. هیچ راهی برای بیش از حد شارژ کردن باتری لپ تاپ وجود ندارد. هنگامی که لپ تاپ خود را ۱۰۰٪ شارژ میکنید و می گذارید در این حالت باقی بماند، شارژر دیگر باتری را شارژ نمی کند و لپ تاپ فقط به طور مستقیم با کابل برق کار می کند. با شارژ کردن بیش از ظرفیت آن، خطر آسیب رساندن به باتری وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: شارژ صحیح باتری گوشی را بیاموزید!

تمام باتری های لپ تاپ در طول زمان از بین می روند (به چند دلیل)

باتری های لپ تاپ همیشه در طول زمان از بین می روند. هر چه تعداد دفعات شارژ کردن شما بیشتر باشد، این روند سریعتر خواهد بود. باتری های مختلف دارای رتبه بندی های مختلف هستند، اما شما اغلب می توانید حدود ۵۰۰ بار شارژ کامل را از آن انتظار داشته باشید.

ین بدان معنا نیست که شما باید از تخلیه باتری اجتناب کنید. ذخیره سازی باتری در سطح شارژ بالا برای آن بد است. از طرف دیگر، به طور کامل خالی شدن باتری هر بار که شما از آن استفاده می کنید هم چندان درست نیست. دمای بالا نیز باعث می شود سریعتر باتری از بین برود!

و این را بخاطر بسپارید اگر می خواهید باتری لپ تاپ را از آن خارج کنید و در جایی نگه دارید، بهتر است باتری آن حدود ۵۰ درصد شارژ داشته باشد. این عمر باتری را طولانی تر می کند.

باتری لپ تاپ را از شر گرما خلاص کنید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا