فناوری اطلاعات

قول وزیر ارتباطات برای برطرف شدن مشکلات آنتن‌دهی تلفن همراه در کویر مرنجاب

وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: کویر مرنجاب تا آخر امسال به ۳ آنتن BTS مجهز می‌شود.

به گزارش ایسنا، «محمد جواد آذری‌جهرمی» در حاشیه همایش نجوم در کاروانسرای مرنجاب آران و بیدگل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فصل پیک گردشگری در کویر مرنجاب آغاز شده و نیاز است هر چه زودتر پوشش آنتن‌دهی در این منطقه را کامل کنیم.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا در خصوص مشکلات عدیده مفقودی گردشگران و مشکلات ارتباطی موجود در کویر مرنجاب گفت: متأسفانه در سال‌های گذشته شاهد گم شدن شماری از گردشگران در این منطقه بودیم که به فوت شماری از آن‌ها منجر شد که این اتفاقات ضرورت تسریع در مشکل آنتن‌دهی تلفن همراه در این منطقه را می‌دهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این منطقه دارای ۲ مشکل اساسی تملک زمین سایت نصب آنتن‌های BTS و مشکل تأمین برق آن است که مقرر شد توسط مسئولان استان اصفهان و آران و بیدگل هر چه سریع‌تر برطرف شود.

آذری‌جهرمی ادامه داد: جهت تأمین برق آنتن‌های مذکور، نمی‌توان از ظرفیت انرژی خورشیدی به علت پایداری آن استفاده کرد و لازمه آن سرمایه‌گذاری برای تأمین برق آنتن‌هاست.

وی یادآور شد: چون سرمایه‌گذاری برای تأمین برق آنتن‌های BTS هزینه زیادی دارد مقرر شد وزارت ارتباطات هم در تأمین منابع مالی لازم جهت برق آنتن‌ها کمک کند تا هر چه سریع‌تر شاهد پوشش کامل تلفن همراه در منطقه باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا