شهرداری و شهر هوشمند

۷۸۹ روستاي کردستان از اينترنت پرسرعت بهره مند هستند

مديرکل فناوري اطلاعات و ارتباطات کردستان با اشاره به اينکه در حال حاضر ۷۸۹ روستا از اينترنت پرسرعت بهره مند هستند، گفت: از اين تعداد، ۴۵۰ روستا از طريق مخابرات (ADSL) و ۳۳۹ روستا نيز به صورت بي سيم (LTE) به اينترنت پرسرعت متصل هستند.فردين سعيدي روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: ۸۰ روستا نيز به صورت مشترک (ADSL و LTE) از خدمات اينترنت پرسرعت استفاده مي کنند.
وي ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت در کردستان را تا خرداد سال ۹۴، ۲۷،۲ درصد اعلام کرد و افزود: اين رقم هم اکنون در استان به حدود ۷۷ درصد رسيده و يک ميليون و ۲۶۱ هزار و ۳۶۳ نفر را تحت پوشش قرار داده است.
مديرکل فناوري اطلاعات و ارتباطات کردستان از احداث ۲۲ دکل مخابراتي در استان در سه ماه گذشته خبر داد و اضافه کرد: قرار است در مجموع ۸۰ دکل در استان احداث شود که به اين ترتيب، ۸۸۱ روستاي ديگر استان از طريق (LTE) به اينترنت بي سيم متصل مي شوند که با بهره برداري از اين دکل ها، ضريب نفوذ اينترنت به ۹۵ درصد افزايش مي يابد.
سعيدي با بيان اينکه در بحث اينترنت پرسرعت، اولويت اصلي ما نقاط پرجمعيت و روستاهاي بالاي ۲۰ خانوار است، يادآور شد: تعدادي روستاي زير ۲۰ خانوار هم به دليل آنکه در معرض امواج دکل هاي فعال هستند، از نعمت اينترنت پرسرعت بهره مند شده اند.
استان کردستان با يک ميليون و ۶۰۳ هزار نفر جمعيت، داراي ۱۰ شهرستان، ۳۰ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و يک هزار و ۶۷۶ روستاي داراي سکنه است.
در حال حاضر حدود ۵۸۰ هزار مشترک تلفن ثابت تحت پوشش خدمات شرکت مخابرات کردستان هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا