مقالات

چطور در ویندوز ۱۰ اسکرین شات بگیرم؟

به روز رسانی جدید ویندوز ۱۰ که قرار است ماه اکتبر در اختیار کاربران قرار گیرد، یک ابزار Snipping tools در اختیار کاربران قرار می دهد که می توانند به جای کلیدهای ترکیبی با کمک آن از صفحه خود اسکرین شات بگیرند. اما روش های دیگری نیز برای اسکرین شات گرفتن از صفحه در ویندوز ۱۰ وجود دارد که در مقاله زیر معرفی می شود.

ابزار SNIP & SKETCH

چطور در ویندوز 10 اسکرین شات بگیرم؟

ابزار تکه کردن و طرح زدن جدید ویندوز ۱۰ به نام Snip & sketch ابزاری برای دسترسی آسان به اسکرین شات و به اشتراک گذاری آن است، اما فاقد ویژگی های مهمی است که در ابزارهای برش کلی وجود دارد. با این حال اگر می خواهید با کمک این ابزار اسکرین شات بگیرید می توانید بر روی گزینه New در پنجره بالای سمت چپ کلیک کنید. پنجره  Snip & Sketch ناپدید شده و به جایش یک منوی کوچک در بالای صفحه نمایش ظاهر می شود که به شما اجازه می دهد تصویری که می خواهید از آن اسکرین شات بگیرید را در فضایی مستطیلی انتخاب کرده و از آن اسکرین شات تهیه کنید.

گرفتن اسکرین شایت با کمک کلید PRINT SCREEN

چطور در ویندوز 10 اسکرین شات بگیرم؟

برای تهیه اسکرین شات راه ساده تری نیز وجود دارد و آن زدن دکمه PrtScn است. البته این تصویر به صورت فایل ذخیره نخواهد شد، اما به تازگی امکانی در ویندوز ۱۰ به وجود آمده است که تصویر در کلیپ بورد ویندوز ذخیره می شود. شما باید یک ابزار ویرایش تصویر مانند مانند Paint را باز کنید، تصویر اسکرین شات را در آنجا پیست کرده و فایل را ذخیره کنید. همچنین می توانید مسیر زیر دنبال کنید:

  • به تنظیمات Setting بروید. بخش Ease of access را بزنید.
  • قسمت keyboard and toggling را برای استفاده از کلید پرینت اسکرین بزنید
  • سپس پنجره ای باز می شود که می توانید آن را بر روی صفحه ای که می خواهید از آن عکس بگیرید به دلخواه تنظیم کنید.

استفاده از کلیدهای ترکیبی

جالب است بدانید که علاوه بر موارد فوق، کلیدهای ترکیبی ویندوز یا پرینت اسکرین به همراه دیگر کلیدها نیز می تواند فرآیند پرینت اسکرین ساده ای را برای شما رقم بزند. برای اینکه از کل صفحه عکس گرفته و آن را ذخیره کنید به صورت همزمان کلیدهای ویندوز و پرینت اسکرین را بزنید. صفحه نمایش چند لحظه تاریک می شود که این نشانه عکس گرفتن از صفحه است. این تصویر در قسمت Pictures و فولدر Screenshots ذخیره خواهد شد. از دیگر روش های اسکرین شات نیز می توان به Alt + Print Screen و کلیدهای Windows Logo + Volume Down اشاره کرد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا