گفتگو

مراقب کلاه بردارهای تلفنی باشیم

سرهنگ رضا محمدرضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اخیرا فریب و کلاهبرداری به شیوه ارتباط تلفنی بیش از قبل شایع شده که در این شیوه افراد سودجو و کلاهبردار که بیشتر دارای سوابق کیفری نیز هستند با بهره گیری از امکانات مخابراتی و تجهیزات رایانه ای و سوء استفاده از فضای مجازی قربانیان خود با ارسال پیامک یا برقراری تماس تلفنی تحت عناوین برنده شدن در قرعه کشی جشنواره های مختلف، سفرعتبات عالیات، خرید و فروش اجناس، کالا و ارائه خدمات وسوسه برانگیز به دام می اندازند.
وی ادامه داد: این کلاه برداران به بهانه پرداخت و یا واریز وجه به حساب آن ها اطلاعات مهمی همچون شماره کارت، شماره حساب، رمز دوم، عبارت CCV2 و اطلاعات شخصی مردم را دریافت و فرد قربانی را با ترفندهای مختلف به عابر بانک هدایت کرده و با انجام یک سری عملیات بانکی مبالغی از آن ها کلاهبرداری می کنند.
وی اظهار داشت: کاربران به منظور پیشگیری از این نوع کلاهبرداری، هیچگاه دستورات افراد ناشناس در ارتباطات تلفنی را دنبال نکنند و از مراجعه به دستگاه های خوپرداز خودداری کنند.
شهروندان در صورت مشاهده موارد بالا بلافاصله تماس را قطع و در صورت تکرار تماس، مورد را به مرکز فوریت های پلیسی گزارش دهند.
شهرستان جیرفت با ۳۰۸ هزار نفر جمعیت در جنوب استان کرمان واقع شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا