فناوری های نو

کیف پول هوشمندی که توسط دستور صوتی کار می کند

گم کردن کیف پول برای بسیاری از ما پیش آمده است، اما خوشبختانه امروزه گزینه‌های فراوانی برای کمک به گم نکردن و جا نگذاشتن کیف پول وجود دارد.

کیف پول هوشمند “Ekster 3.0” جدیدترین کیف پول قابل ردیابی است که به صحنه آمده و با ویژگی‌های کنترل صوتی و مکانیزم در اختیار گذاشتن کارت‌های بانکی، کامل به نظر می‌رسد.

نام این شرکت هلندی اولین بار در سال ۲۰۱۵ با معرفی اولین کیف پول هوشمند خود بر سر زبان‌ها افتاد.

این کیف هوشمند مسدود کننده سامانه بازشناسی با امواج رادیویی(RFID) از چرم ساخته شده و با ۴ میلی‌متر ضخامت، ظرفیت کافی برای حداقل ۱۲ کارت را دارد که شش تا از آنها را می‌توان بدون باز کردن کیف پول به لطف یک مکانیزم که با فشردن یک اهرم مخصوص به صورت کشویی کارت‌ها را ردیف می‌کند، در دسترس داشت.

داخل این کیف پول نیز به لطف همکاری شرکت “چیپولو”(Chipolo)، یک کارت ردیابی GPS با ضخامت یک چهارم سانتیمتر موجود است و دارای یک پنل خورشیدی است که ظرف سه ساعت زیر نور خورشید قرار گرفتن، کارت را شارژ می‌کند و قدرت کافی برای دو ماه استفاده را دارد.

این کارت اجازه می‌دهد تا کیف پول در سراسر جهان قابل ردیابی شود.

این کیف پول از طریق بلوتوث تا فاصله ۶۰ متر به یک گوشی هوشمند متصل می‌شود و بلافاصله پس از خروج از این محدوده ۶۰ متری، گوشی به کاربر هشدار می‌دهد.

کاربران همچنین می‌توانند یک زنگ هشدار برای ردیاب بگذارند. اما اگر هر دو زنگ هم افاقه نکرد، شبکه جهانی ردیابی GPS به کمک می‌آید و موقعیت مکانی کیف را دریافت می‌کند و نشان می‌دهد.

همچنین در نسل سوم کیف پول هوشمند شرکت “اسکتر”(Ekster)، سازگاری با دستیار گوگل و الکسای آمازون وجود دارد. به عنوان مثال اگر شما دم درب خروجی خانه هستید و عجله دارید و نمی‌توانید کیف پول خود را پیدا کنید، می‌توانید از طریق گوشی هوشمند خود یا بلندگوی هوشمند مثلا بگویید: “الکسا، از چیپولو بخواه زنگ بزند” تا زنگ هشدار کیف به صدا در بیاید و به راحتی بتوانید آن را پیدا کنید.

این کیف پول از ماه مارس ۲۰۱۹ در رنگ‌های متنوع و با قیمت ۴۰ دلار قابل خریداری خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا