همایش ها و نمایشگاهها

پنجمین کنفرانس ملی پرتوهای یون ساز و غیر یون ساز

 مرکز اصفهان ؛ در این کنفرانس علمی ، مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس های رادیویی و مدیر کل دفتر حفاظت در برابر اشعه و جمعی از اندیشمندان و محققان از سراسر کشور حضور داشتند.
دبیر برگزاری این کنفرانس با اشاره به ارسال حدود ۱۸۰مقاله علمی به دبیرخانه این کنفرانس گفت: در این کنفرانس ۹۰مقاله به صورت پوستر و ۱۸مقاله هم به صورت شفاهی ارایه می شود.
مصطفی زاهدی فرد هدف از برگزاری این کنفرانس را ارایه تبادلات و اطلاعات و بهره گیری از فناوری های جدید برای حل مشکلات دانست و افزود: امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی پرتوهای یون ساز و غیر یون ساز در زندگی روزمره مردم، صنایع، کشاورزی و پزشکی کاربرد بسیار وسیعی دارد.
حسینی رییس انجمن حفاظت در برابر اشعه ایران هم هدف از برگزاری این کنفرانس را افزایش سطح آگاهی جامعه و ارتباط علمی بین دانشجویان و استادان و صنعت بیان کردو گفت: برگزاری این کنفرانس زمینه آگاهی و آشنایی دانشجویان و استادان را با فناوری های جدید در رابطه با پرتوهای یون ساز و غیر یون ساز فراهم می کند.
وی افزود: ارتقای فرهنگ ایمنی گسترش، پیشبرد و ارتقای علمی دانش و فنون حفاظت در برابر اشعه و توسعه کمی و کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه حفاظت کارکنان، بیماران، مردم و محیط زیست در مقابل اثرات زیانبار پرتوهای یونساز و غیر یونساز و سایر موضوعات مرتبط از وظایف این انجمن است.
پنجمین کنفرانس ملی پرتوهای یون ساز و غیر یون ساز به همت انجمن حفاظت در برابر اشعه ایران و با همکاری انرژی اتمی ایران وشرکت مخابرات ایران با حضور محققان و اندیشمندان سراسر کشور امروز در دانشگاه کاشان برگزار شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا