اخبار

ضرورت اطلاع رسانی در خصوص کارپوشه ایرانیان به مردم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر ضرورت اطلاع رسانی در خصوص کارپوشه ایرانیان به مردم تاکید کرد و گفت: امیدوارم وزیر آینده به موضوع ایجاد کسب و کارهای الکترونیکی توجه کند.
 
به گزارش اگنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمود واعظی در آیین رونمایی از مرکز شماره دو داده دولت و کارپوشه ایرانیان گفت: در کارپوشه ایرانیان این ظرفیت برای همه ملت ایران به وجود آمده است که پوشه ای برای همه کارهایی که مردم با دستگاههای دولتی یا دستگاهها بامردم دارند ایجادشود.
به گفته وزیر ارتباطات، در این کارپوشه هر فرد با کد خاص می تواند تمام مدارکش را در آن قرار دهد و اگر هر دستگاهی با کسی کار دارد به جای آدرسهای متغیر توصیه ها، اخطار و توصیه اش را بلافاصله در این کارپوشه قرار دهد و افراد می توانند اطلاعات خود را در آن نگهداری کند ؛ این امر کمک می کند تا مردم همیشه تمام پرونده ها را با خود حمل نکنند و در هر لحظه از شبانه روز و در هرجای دنیا به مدارک خود دسترسی داشته باشند
وی با تاکید بر اینکه با کارپوشه ایرانیان در وقت مردم صرفه جویی می شود ادامه داد: از مزایای این کار پوشه آن، است که وقتی یک مدرکی از مرجعی ارایه می شود برای همیشه مورد اعتماد است.
واعظی تصریح کرد: از مردم تشکر می کنم بعد از بهره برداری از فاز نخست دولت الکترونیک ، مراجعه مردم به سامانه های الکترونیکی سه برابر شده است؛ همچنین از رسانه ها و صدا وسیما تشکر می کنم که به اهمیت دولت الکترونیک توجه کردند و مردم نیز از این سرویس ها استقبال کردند.
وی با تاکید بر اینکه از روز گذشته علاوه بر ۵۱ دستگاه سه دستگاه جدید نیز برای ارایه خدمت در دولت الکترونیک، اضافه شدند، افزود: انشالله این استقبال مردم و دستگاهها ی مختلف مسیر را برای وزارت ارتباطات هموار می کند تا در فاز دوم با قوت بیشتری حرکت شود.
وزیر ارتباطات اظهار کرد: امروز سامانه ای معرفی می شود که هرکسی یکبار با شماره ملی به آن وارد و از همین امروز امکانات برای مردم فراهم می شود.
واعظی تصریح کرد: این پوشه شبیه شبیه “ای باکس” در دنیا است که اسناد معتبر در آن قرار می گیرد، اکنون کارپوشه ایرانیان برای همه مردم است و در هر زمانی قابل دسترس است.
وی ادامه داد: در طول این چهار سال به اهداف مد نظر رسیده ام و در طول این مدت کار تیمی انجام شده و از همه مسوولان نظام و رییس جمهور ، تشکر می کنم.
وی در خصوص آرزوهایش در دولت یازدهم گفت: من آرزو داشتم مردم از شبکه های اجتماعی بومی با پرداخت کمتر و سرعت بیشتر استفاده می کردند . چرا که دولت بارها اعلام کرده که حریم خصوصی مردم در شبکه های اجتماعی داخلی حفظ می شود.
واعظی ادامه داد: به مردم عزیز اطمینان می دهم دولت نگاهش به شبکه های اجتماعی، سیاست حفظ حریم خصوصی است.
وزیر ارتباطات دولت یازدهم خاطر نشان کرد: با اینکه جزء وظایف وزارت ارتباطات ایجاد شغل نیست، اما امیدوارم، وزیر آینده به موضوع ایجاد کسب و کارهای الکترونیکی در بستر شبکه ملی اطلاعات و شرکتهای دانش بنیان توجه کند و دولت دوازدهم نیز ایجاد اشتغال را در دستور کار خود دارد.

جهت دریافت اخبار و رخدادهای فناوری اطلاعات وارتباطات

به کانال تلگرامی دولت هوشمند بپیوندید

https://t.me/smartgov

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا