اخبار

بانک اطلاعات برگزیدگان جشنواره های جوان و بین المللی خوارزمی تکمیل شد

اگنا-جشنواره خوارزمی-بانک اطلاعات-علی الیاسی

دبیر علمی سی و دومین جشنواره بین المللی خوارزمی از تکمیل بانک اطلاعات جشنواره های جوان و بین المللی خوارزمی خبر داد.

علی الیاسی با بیان اینکه این جشنواره از سال ۶۶ برگزار می‌شود و با سابقه ترین جشنواره جمهوری اسلامی است، گفت: بایگانی دبیرخانه جشنواره با تمامی پرونده‌های شرکت کننده در هر دوره، بانک اطلاعاتی ارزشمندی را در اختیار ما قرار می‌دهد که پایشگری و رصد بر اساس نمودار توسعه علمی، گرایش تحقیقاتی و صعود و سقوط اقبال به زمینه‌های علمی در ۴٠ سال گذشته را امکان پذیر می‌کند.

وی ادامه داد: طی ٣٢سال گذشته ٩۶ نهاد دولتی و خصوصی ملی و بین المللی در فهرست حامیان جشنواره قرار دارند.

الیاسی با اشاره به جزئیات برگزاری جشنواره خوارزمی گفت: در این دوره ٢٧١طرح داخلی و ١١١طرح خارجی از ۴٠ کشور جهان ارسال شد که بعد از جلسات متعدد و دفاع گروهای تخصصی ١٠طرح داخلی و ۶ طرح خارجی انتخاب شدند.

وی از راه اندازی سامانه ثبت نام الکترونیکی برای شرکت کنندگان خارجی و ایرانیان مقیم خارج یکی از اقدامات ستاد اجرایی جشنواره نام برد و گفت: تا پیش از این دوره خارجی‌ها می‌بایست پرسشنامه مربوطه را تکمیل و ارسال کنند و پرونده فیزیکی تشکیل و برای ارزیابی به گروه‌های تخصصی ارسال می‌شد که با این سامانه گردش امور برای ارزیابی و داوری طرح‌ها تسهیل شده است.

وی از تکمیل بانک اطلاعات برگزیدگان جشنواره بین المللی خوارزمی خبر داد و گفت: علاوه بر این طراحی تندیس کهربای خوارزمی معرفی شد؛ این تندیس در فرمی شکیل سبک و زیباتر طراحی شده است.

الیاسی با اشاره به محورهای علمی و گروه‌های تخصصی جشنواره گفت: این جشنواره در محورهای پژوهش‌های بنیادی کاربردی طرح‌های توسعه‌ای و اختراع و نوآوری در گروه‌های تخصصی برق و کامپیوتر، مکانیک مکاترونیک، فناوری‌های شیمیایی، نانو مواد و متالورژی و انرژی‌های نو، فناوری اطلاعات، صنایع و مدیریت فناوری زیست فناوری و علوم پایه پزشکی کشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست، علوم پایه، عمران، هوافضا، معماری و شهرسازی هنر و علوم پزشکی مورد داوری قرار گرفتند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا