فناوری های نو

نیاز صنعت کامپوزیت کشور با فناوری رزین تامین شد

اگنا-فناوری های نو-شرکت دانش بنیان-کامپوزیت

متخصصان داخلی برای نخستین بار و با روش مهندسی معکوس صنعت کامپوزیت کشور با تولید رزین های پلیسترغیراشباع بی نیاز شد .

 

متخصصان داخلی برای نخستین بار و با روش مهندسی معکوس صنعت کامپوزیت کشور با تولید رزین های پلیسترغیراشباع بی نیاز شد .

حمیدرضاموحد مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباره تولید این محصول گفت : تولید رزین‌های پلیستر غیراشباع از حدود ۴۰ سال پیش در دنیا شروع شده بود اما فناوری تولید آن در کشور وجود نداشت اما با توجه به نیاز موجود در کشور ،ما توانستیم با تکیه بر دانش متخصصان داخلی و روش مهندسی معکوس این فناوری را در کشور تولید کنیم .

وی درادامه درباره کاربرد این محصولات دانش بنیان گفت : با تولید این رزین ها نیاز صنایع کامپوزیتی رفع شده و محصولات با کیفیت نمونه‌های خارجی در دسترس متقاضیان داخلی قرار می‌گیرد . 

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباره صادرات محصولات این شرکت گفت : تولیدات این شرکت دانش‌بنیان زمینه کاهش وابستگی کشور به واردات رزین های موردنیاز در صنعت فایبرگلاس را فراهم کرده و موفق به صادرات گسترده محصولات خود به کشورهای منطقه از جمله ارمنستان و مسقط شده است.  

موحدهمچنین به ایجاد این شرکت در یک منطقه محروم اشاره کرد و گفت: تولیدات این شرکت دانش بنیان در صورت تولید انبوه صرفه ارزی بسیاری خواهد داشت زیرا از واردات نمونه خارجی این محصولات جلوگیری می‌کند.

وی همچنین به فعالیت‌های این شرکت در جهت تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره کرد و گفت : در راستای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه ما تفاهم نامه ای را با دانشگاه آزاد اسلامی واحد مجتمع یادگار امام شهر ری منعقد کرده‌ایم .

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان همچنین گفت : ما در قالب تسهیلات از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تسهیلاتی را دریافت کرده ایم اما باتوجه به مشکلات واردات مواد اولیه و انتقال ارز نیازمند حمایت بیشتری هستیم .

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا