امنیت و پدافند سایبری

همکاری ادارات در حوزه پدافند غیرعامل با دانشگاه شیراز

اگنا-استاندارفارس-پدافندغیرعامل

 

استاندار فارس از دستگاه های مختلف استان خواست که در بخش ارائه اطلاعات شبکه های زیرساختی در حوزه پدافند غیرعامل با دانشگاه شیراز همکاری کنند.

عنایت‌الله رحیمی پیش از ظهر سه‌شنبه در شورای پدافند غیرعامل استان فارس با گلایه در خصوص بی توجهی برای ارائه اطلاعات به دانشگاه شیراز در حوزه شبکه‌های زیر ساختی افزود: زمان بخشنامه‌ها و طبقه بندی‌های محرمانه، جز در موارد خاص، گذشته است چرا که امروز توسط‌های شات ها ریزترین اطلاعات‌ها و قابل مشاهده و انعکاس است.

رحیمی به حساسیت لازم در دستگاه‌های اجرایی در حوزه پدافندغیرعامل تاکید و تصریح کرد: با توجه احساس نیاز استان فارس در مباحث مختلف، اقدمات لازم در حوزه پدافندغیرعامل در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار فارس بیان کرد: مصونیت بخشی، ارتقای آستانه تاب آوری، ایمن سازی زیرساخت‌های حیاتی و … از موضوعات محوری پدافند غیرعامل است.

رحیمی اظهار داشت: تهیه ژنرانور، بررسی موقعیت‌های نیازمند برق‌های اضطراری و سایر موارد به طور مداوم در استان بررسی می‌شود.

استاندار فارس با بیان اینکه نیاز به یک نقشه راه جامع در حوزه پدافندی داشتیم گفت: در این راستا جلسات متعددی در دانشگاه شیراز برگزار و نهایتاً منجر به انعقاد یک قرارداد شد.

وی تاکید کرد: اولویت بندی در اقدامات عملیاتی و تحقیقاتی، مطالعات پدافندعامل و غیرعامل یک عنوان شبکه پیوسته بوده، اما باید هر بخش به طور جداگانه مطالعه شود که متاسفانه در بعضی از بخش‌ها همکاری لازم انجام نشد.

رحیمی با بیان اینکه تعیین شده که جمع بندی مطالعات توسط دانشگاه شیراز در قالب یک طرح جامع ارائه شود، گفت: انتظار داریم مطالعات و بررسی‌ها به این مهم بینجامد که در کدام بیمارستان‌ها پد هلی کوپتر وجود دارد یا چه تعداد از بیمارستان‌ها به ژنراتورهای اضطراری نیاز دارند که البته اینها جزو اطلاعات محرمانه نیست.

استاندار فارس گفت: امرور در کشور نیاز به هم‌افزایی، هماهنگی، همدلی نیروهای معتقد به نظام و هوشیاری و دقت نظر آنها داردو باید به سمت و سوی فضای باز انتخاباتی برویم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا