امنیت و پدافند سایبری

پهپادهای سپاه با دوربینهای دید در شب مناطق سیل زده را رصد می کنند

اگنا-پهباد-سپاه-امنیت-پدافند سایبری

 

سرپرست محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از رصد مناطق سیل زده با استفاده از پهپادهای سپاه خبر داد.

احمد لاهیجان زاده امروز در نشست تخصصی بررسی و تحلیل سیلاب‌های اخیر کشور در سواحل شمالی، جنوبی و دامنه‌های زاگرس و اثرات آن بر محیط زیست دریایی که در پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی برگزار شد، گفت: به واسطه بارش‌هایی که در خوزستان رخ داد، دیدیم که نسبت به سال‌های گذشته رکورد داشتیم؛ بدان معنا که در سال آبی جدید در تمام حوزه‌های آبریز رکوردی با اختلاف زیاد نسبت به سال‌های قبل به ثبت رسید.

وی افزود: اکنون در سد کرخه، ۶ میلیارد متر مکعب آب ذخیره شده وجود دارد؛ طبق آخرین اطلاعات در تاریخ ۲۱ فروردین سد کرخه برای اولین بار است که به این ظرفیت رسیده و بالاترین میزان آبی که در خود ذخیره کرده برابر با ۴.۷ متر مکعب از زمان احداث بوده است.

لاهیجان زاده با اشاره به اقدام سپاه در زمینه پایش منطقه گفت: یکی از اقدامات خوبی که انجام می‌گیرد این است کهپهپادهای سپاه به صورت شبانه روزی با استفاده از دوربین‌های دید در شب و روز تمام مسیر رودخانه و سیل بندها را رصد می‌کنند.

به گفته سرپرست محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، مرکز پایش و رصد به واسطه پهپادهای سپاه ۷- ۸ روز است که فعال شده و به پایش منطقه کمک کرده است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا