شهرداری و شهر هوشمند

تعامل شهرداری با سایر کشورها سبب افزایش ظرفیت ها می شود

تعامل شهرداری با سایر کشورها سبب افزایش ظرفیت ها می شود

 اگنا-شهرداری-شهرداری شیراز-امور بین الملل

مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز گفت:تلاش می کنیم تعامل بین شهرداری و سایر کشورها با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود افزایش یابد.

محمدرضا دهقانی، در دیدار با رایزن فرهنگی سفارت آلمان در ایران با تاکید بر سابقه غنی تاریخی و فرهنگی شیراز گفت: اجرای برنامه های فرهنگی مشترک با سایر کشورها به ویژه کشوری تاریخی همچون آلمان باعث افزایش درک فرهنگی و گسترش همکاری های دوجانبه می شود.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز با اشاره به رویکرد فرهنگی شهرداری و شورای شهر افزود: در این راستا تلاش می کنیم تعامل بین شهرداری و سایر کشورها با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود افزایش یابد.

وی برگزاری جشنواره های مشترک، هفته های فرهنگی و تعریف رویدادهای بین المللی را از جمله مصداق های اجرای برنامه های فرهنگی مشترک دانست و خاطرنشان کرد: در دیدار با هیئت فرهنگی کشور آلمان راهکارهای مناسب جهت ارائه برنامه های فرهنگی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز افزایش تعاملات بین المللی شهرداری شیراز و کشور آلمان را مقدمه ای برای اقدامات فرهنگی شاخص به ویژه اجرای برنامه های مشترک دانست و تاکید بر ضرورت انجام اقدامات تاثیرگذار در حوزه دیپلماسی فرهنگی و دیپلماسی شهری به عنوان یکی از ابزارهای کارامد دیپلماسی عمومی ابراز امیدواری کرد: شهرداری شیراز با حمایت و همراهی سفارت آلمان بتواند پروژه های ارزشمندی را با شهرهای آلمان از جمله وایمار و درسدن برگزار کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا